Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti, Aynes’e yeniden kayyum atandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti, Aynes’e yeniden kayyum atandı

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti, Aynes’e yeniden kayyum atandı

FETÖ/PDY soruşturmalarının odağındaki şirket Aynes’te birbiri ardına gelişmeler yaşanıyor. Mahkeme süreci devam ederken bir süre önce mahkeme tarafından kayyum kararı kaldırılan Aynes’e, Cumhuriyet Başsavcılığı’nın itirazı üzerine yeniden kayyum atandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Aralık 2018 Çarşamba, 12:56

Sahipleri hakkında FETÖ/PDY’den soruşturma açılan ve yaklaşık 2 yıldır devam eden mahkeme süreci sürpriz bir kararı da beraberinde getirmişti. Yargılamayı yürüten Denizli 2. ağır Ceza Mahkemesi, Aynes hakkında verilen kayyum kararını 10 Aralık’ta kaldırmıştı. Bu kararın ardından Aynes eski sahiplerine devredildi.

Devir işleminin üzerinden kısa süre geçmesinin ardından Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı, Aynes ile ilgili kayyumun kaldırılması kararına itiraz etti.

Başsavcılığın talebini değerlendiren Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Aynes’e yeniden kayyum atanmasına karar verdi. Aynes, kısa süre önce devredilen eski sahiplerinden geri alındı. Aynes’e 3 kişilik bir kayyum heyeti atandı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı