Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan FETÖ davaları raporu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan FETÖ davaları raporu

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan FETÖ davaları raporu

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalara ilişkin rakamsal veriler paylaştı. Yılmaz, 9.214 soruşturma dosyası üzerinden 4.293 şüpheli hakkında işlem yapıldığını söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Şubat 2019 Çarşamba, 12:02

15 Temmuz Darbe Girişi’nin ardından FETÖ/PDY’ye karşı etkili bir mücadele ortaya koyan Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı, örgüt üyesi olduğu öne sürülen zanlılara yönelik soruşturmalarına devam ediyor.

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlattıkları soruşturmalara yönelik açıklama yaptı, rakamsal veriler paylaştı.

15 Temmuz sürecinin ardından bugüne kadar 9.214 soruşturma dosyası üzerinden 4.293 şüpheli hakkında FETÖ silahlı terör örgütü üyeliği suçundan kamu davası açıldığını belirten Yılmaz, 3.490 şüpheli hakkında FETÖ terör örgütü üyeliği iddiasında kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildiğini kaydetti. Yılmaz, 2.392 soruşturma dosyasında da yetersizlik kararı verildiğini, 854 soruşturma dosyasının da bağlantısı sebebiyle diğer dosyalar ile birleştirildiğini vurguladı.

Açılan bu davalarda 1.201 kişi hakkında mahkumiyet kararını verildiğini anlatan Yılmaz, 825 kişi hakkında ise beraat kararı verildiği, halen 540 dosya üzerinden Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma yürütüldüğü, mahkemelerde açılmış kamu davalarının ise yargılamalarına devam edildiğini kaydetti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı