Şehidin anne, baba, amca ve yengesi FETÖ/PDY sanığı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Şehidin anne, baba, amca ve yengesi FETÖ/PDY sanığı

Şehidin anne, baba, amca ve yengesi FETÖ/PDY sanığı

Şırnak’ta geçen yıl Temmuz ayında şehit düşen Çivrilli 21 yaşındaki Piyade Er Ömer Kağan Kandemir’in, anne, baba, amca ve yengesi FETÖ/PDY üyeliği iddialarıyla yargılanıyor. Amca Aydın Kandemir bugün hakim karşısına çıkarken, tutuksuz yargılanan anne ve yenge 12 Eylül’de, baba ise 1 Haziran’da savunma yapacak.

Ayhan Akar / DENİZLİHABER / 8 Mayıs 2017 Pazartesi, 15:00

Vatani görevini yaptığı Şırnak’ta geçen yıl Temmuz ayında şehit düşen Çivrilli 21 yaşındaki Piyade Er Ömer Kağan Kandemir’in anne, baba, amca ve yengesi FETÖ/PDY üyeliği iddialarıyla yargılanıyor.
Şehit Kandemir’in ailesinden 4 kişi 15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ/PDY’ye yönelik yapılan operasyonlarda gözaltına alınmış, amca Aydın Kandemir tutuklanırken, anne Ayşe, baba Ergun ve yengesi Sakine Kandemir tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel devlet Yapılanması’nin Çivril örgütlenmesine yönelik dava 3 gruba ayrıldı. İlk grubun yargılanmasına EGS Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. 17’si tutuklu, 13’ü tutuksuz 1’de firari sanığı bulunan davanın ilk duruşmasında kimlik tespit çalışmaları tamamlanarak sanıkların savunmalarına geçildi.

Şehit Ömer Kağan Kandemir’in amcası Aydın Kandemir’de davanın ilk grubunda tutuklu sanıklar arasında yer alıyor. Diğer iki grupta bulunan anne Ayşe ve yengesi Sakine Kandemir 12 Eylül’de, baba Ergun Kandemir ise 1 Haziran’da hakim karşısına çıkacak.

Ailenin Avukatı Halil Sarı, aile fertlerinin Bylock kullanmadığının tespit edildiğini belirtti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı