FETÖ’nün Tavas çatı davasında ilk duruşma 12 Aralık’ta - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

FETÖ’nün Tavas çatı davasında ilk duruşma 12 Aralık’ta

FETÖ’nün Tavas çatı davasında ilk duruşma 12 Aralık’ta

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) Denizli’deki sözde 6 eyaletinden birisi olarak gösterilen Tavas’ın çatı davasında duruşma tarihi belli oldu. 31’i tutuklu 72 sanıklı davanın ilk duruşması 12 Aralık Pazartesi günü yapılacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Aralık 2016 Salı, 13:34

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinasyonunda, Tavas Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün 15 Temmuz’daki darbe girişimiyle ilgili iddianameyi kabul eden Denizli 2’nci Ağır ceza Mahkemesi, ilk duruşma tarihini 12 Aralık olarak belirledi.

15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunan terör örgütün Denizli’de oluşturduğu sözde 6 eyaletten birisi olan “Tavas çatı yapılanması” ile ilgili hazırlanan iddianame, 31’i tutuklu 72 kişiyi kapsıyor.

FETÖ/PDY’nin Tavas çatı davasındaki iddianamede, sanık olarak yer alanların mütevelli heyet oluşumuna, dershane, yurt, pansiyon ve okullardan oluşan eğitim ile ilçedeki kadın ve ışık evleri yapılanmasına katıldıkları ifade ediliyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı