Sarayköy’de 15 Temmuz heyecanı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sarayköy’de 15 Temmuz heyecanı

Sarayköy’de 15 Temmuz heyecanı

Sarayköy’de 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü binlerce vatandaşın katılımıyla kutlandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Temmuz 2018 Pazartesi, 12:23

Sarayköy’de 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü çeşitli etkinliklerle kutladı. Tören sırasında gökyüzünde ayın hilal hali ve bir yıldızın görüntüsü, Türk bayrağındaki ay yıldızı simgelemesiyle 15 Temmuz gecesine damga vurdu.

İlk olarak Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar Hükümet Konağı önünde Milli Birlik Yürüyüşü’nü gerçekleştirmek için bir araya geldi. Mehteran takımı ve efelerin eşlik ettiği yürüyüş Atatürk Parkı’nda sona erdi.

Atatürk Parkı’nda devam eden 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliğinde mehteran takımı sahne aldı. Ardından 15 Temmuz gecesini anlatan videolar vatandaşlara izletildi.

Daha sonra Sarayköy Spor Kulübü Halk Oyunları ekibi zeybek oynadı. Ozan Nihat ve Serdar Can Sönmez’in kahramanlık türkülerinin söylediği gecenin ilerleyen saatlerinde alana kurulan dev led ekranda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ndeki konuşması dinlendi.
Vatandaşlar Atatürk Parkında düzenlenen 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Türk bayrağını dalgalandırırken, gökyüzünde de hilal ile yıldız birleşmesi görenleri duygulandırdı. Vatandaşlar, gökyüzündeki ay ve yıldızın fotoğrafını çekerek anı ölümsüzleştirdi.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “2 yıl önce olduğu gibi bugün de nöbetimizi tutarken 15 Temmuz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla sevgiyle şükranla anıyoruz. Bu şükran ve teşekkürlerimizi başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu memleketin bekası, bayrağımızın dalgalanması için bin yıldır bu coğrafyada canını feda eden tüm şehitlerimize sunuyoruz. 15 Temmuz 2016’da evden çıkarak alana indiğimizde tıpkı Atalarımız gibi tek düşüncemiz vatandı, bayraktı. O gün binlerce Sarayköylü hemşehrilerimiz alanlardaydı. Allah’ım milletimize aynı acıları tekrar göstermesin” dedi.

“15 Temmuz’u düşmanın kişiliği ayırıyor” diyen Kaymakam Akkaya, “Diğer şehit verdiğimiz savaşlarda veya ihanetlerde karşımızdaki düşmanın ya forması farklıydı ya da dini farklıydı ya inancı ya da varacağı mevzi farklıydı. Ancak 15 Temmuz’da karşımıza dikilen insanlar bunlar değildi. Bular bu toplumun her gün çayını içtiği, elini sıktığı, aynıı sokakta, apartmanda olduğu yani her yerde beraber olduğu insanlardı. Devletin maaşını alarak insanlarımızın üzerine mermi sıkan hain alçaklar, şerefli Türk üniformasını kirleten alçaklar yıllardır hep içimizdeydi. 15 Temmuz gecesi Türk milleti 81 vilayette bu kahramanlığını gösterdi” dedi.

Vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla nöbet tuttuktan sonra okunan selanın ardından dağıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı