REKLAMI GEÇ

21 saat süren Babadağ’daki orman yangını kontrol altına alındı

21 saat süren Babadağ’daki orman yangını kontrol altına alındı

Denizli’nin Babadağ ilçesinde yıldırım düşmesi sonucu çıkan orman yangınına müdahaleler gecenin karanlığına rağmen sürdü. Yangın 21 saat sonra kontrol altına alındı, Bakan Yumaklı “Geçmiş olsun Denizli” mesajı paylaştı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Haziran 2024 Cumartesi, 10:26

Denizli’nin Babadağ ilçesi Yeniköy Mahallesi’nde yıldırım düşmesi sonucu çok sayıda noktada orman yangını çıktı. Yangının ihbarı üzerine çok sayıda orman ve itfaiye ekibi bölgeye sevk edildi. Şiddetli rüzgar nedeniyle yangın kısa sürede etkisini artırarak Kelleci ve Mollaahmet mahallelerine de sıçradı. Yerleşim yerlerini tehdit eden yangın nedeniyle yaklaşık bin kişinin yaşadığı Mollaahmet Mahallesi tedbir amaçlı tahliye edildi.

Gece saatlerinde sivil toplum kuruluşları, vatandaşlarda yangına müdahale edebilmek için orman görevlileri ile birlikte yangınla mücadele çalışmalarını sürdürdü. 89 Arazöz, 15 iş makinesi ve 347 personel yangın bölgesinde görev alıyor. Yangını kontrol altına alma çalışmaları dün öğle saatlerinden bu yana yaklaşık 21 saat sürrü.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı yangının kontrol altına alındığını duyurdu. Paylaşım yapan Yumaklı, “Denizli Babadağ’da dün başlayan orman yangını ekiplerimizin havadan ve karadan etkin müdahalesi sonucunda kontrol altına alındı.  Soğutma çalışmalarımız devam ediyor. Geçmiş olsun Denizli” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı