REKLAMI GEÇ

65 yaş ve üstüne sokağa çıkma izni geliyor

65 yaş ve üstüne sokağa çıkma izni geliyor

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, koronavirüsle mücadelede alınan önlemlerle ilgili olarak, “Hafta sonu diğer insanların sokağa çıkmadığı günlerde 65 yaş ve üstüne sokağa çıkma izni verilecek” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Mayıs 2020 Pazartesi, 10:57

Koronavirüse karşı önlemlerini her geçen gün artıran hükümet, bilim kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda mücadeleyi sürdürüyor.

Bu süreçte koronavirüs yayılımını önlemek amacıyla alınan bazı kararlar da gözden geçiriliyor. Bunların başında da 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmalarını kısıtlayan karar geliyor.

Habertürk TV’de programa katılan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, “65 yaş ve üstü için bir esneme bekliyor musunuz? Bilim Kurulu’nun böyle bir tavsiyesi var mı?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Ben kendi adıma, böyle bir kararın doğru olacağına inandığımı söylemiştim. Büyüklerimiz çok uzun zamandır evde mahsur kaldılar. Bu hem bedensel hem de ruh sağlıkları için büyük bir risk. Artık onları mobilize etme zamanı geldi. Bu yaparken onları korumamız gerekiyor. Bu da mümkün görünüyor. Bilim Kurulu’nda geçen toplantıda bu konuşulmuştu. Büyüklerimizi riske atmadan nasıl yapabiliriz, bunun planlanması gerekiyor. Sanırım bu çalışmalar yapıldı. Şimdi, muhtemelen hafta sonunda, diğer insanların sokağa çıkmadığı dönemde 65 yaş ve üstünün belirli sınırlarla, birkaç saat dolaşmalarına izin verilecektir diye düşünüyorum.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı