REKLAMI GEÇ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan içki serbestisi getiren belediyelere eleştiri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan içki serbestisi getiren belediyelere eleştiri

Denizli’de farklı kesimlerin farklı görüşlerle takip ettiği belediye tesislerindeki içki serbestisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da gündemine girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Belediyelerin görevi kamusal alanda içkiyi özendirecek işler yapmak, gazetecileri özel uçaklar tutup şarap festivallerine götürmek değil; insanları alkol belasından uzak tutmaya çalışmak olmalıdır” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Mayıs 2024 Çarşamba, 10:10

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli’de de tartışmalara neden olan belediyelerin içki serbestisini gündemine aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediyelerin, içkiye özendirici olmaması gerektiğini söyledi.

Erdoğan,  “31 Mart’taki yerel seçimlerde el değiştiren belediyelerin ilk icraatlarının içki tüketiminin yaygınlaştırılması olduğunu ifade eden Erdoğan, vatandaşın onca derdi, talebi varken CHP’li belediyelerin söz konusu politikaları kaygı verici ve düşündürücü bulduğunu belirterek, “Belediyelerin görevi kamusal alanda içkiyi özendirecek işler yapmak, gazetecileri özel uçaklar tutup şarap festivallerine götürmek değil; insanları alkol belasından uzak tutmaya çalışmak olmalıdır” dedi.

Yorumlar

sahin   -  Bağlantı 24 Mayıs 2024, 08:46

Ben alkol kullanmam ama alkol kullanan kişi ayık gezdiğini ifade eden dinci kesiminden daha efendi daha saygılı kimsenin osuna busuna karismayan kişiler. Bence belediye doğrusunu yaptı. Dindarlara özgülük varda onlara yokmu.

Ali Aksu   -  Bağlantı 23 Mayıs 2024, 19:32

BURAK Ç. insanlar zaten rahat.alkol satışı kamu işletmelerinde olmamalı.millet çoluk çocuğu ile gidiyor.belediye aksine Yeşilayı desteklemeli….

A.ihaan Çetinkaya   -  Bağlantı 23 Mayıs 2024, 16:39

Belediyeler de toplu alanlarda alkol serbest olmaması gerekiyor
Çocuk larimiza alkolün kötü olduğunu nasıl anlatırız
İnsanları karışmayın diyemeyiz alışkanlık uygun değil ise karşılamalıdir.

Ahmet SARIASLAN   -  Bağlantı 23 Mayıs 2024, 15:01

Önemli olan adabıyla içmesini bilen insanlar yetiştirmektir. Yasaklamak geri kalmış/geri bıraktırılmış toplumlara özgüdür ve hiçbir zaman çözüm olmamıştır.
Adabıyla içen, içmesini bilen güzel insanlara selâm olsun.

DPK   -  Bağlantı 23 Mayıs 2024, 13:43

Balık baştan kokar.Çarşılar domuz bacakları doldu buzdolaplarına soratımıza suratımıza bacakları uzatıyorlar pembe pembe kaldırımlarda.Et satılan yerlerde hangi et olduğunu araştırmayı engelleyen,eşek ve atların kesilmesine sevep olan kim..?

Tanrıverdi   -  Bağlantı 23 Mayıs 2024, 11:00

Özel alanlara ruhsat verebilirsin ama belediyeye ait yerlerde alkol servisi vermek yanlıştır oraya insanlar çocukları ile aileleri ile geliyor o ortamda olabilecek şeymi

h.i.y.   -  Bağlantı 23 Mayıs 2024, 10:55

Tamamında değil 3 işletmede geçerli İsteyen istediği yere gidip alkol alır isteyen gider alkolün içer ama en azından maliyeti su olan Çayı 5 TL yaptı AK Parti döneminde iken 25 lirayı içiyorduk

Ömer ar   -  Bağlantı 22 Mayıs 2024, 22:46

Karışmayın artık insanlara.

VATANDAŞ   -  Bağlantı 22 Mayıs 2024, 22:19

PARASI OLAN DIŞARDA İÇER PARASI OLMAYANDA EVİNDE İÇER… YOLSUZLUK YAPILMASIN YETER Kİ….

BURAK Ç   -  Bağlantı 22 Mayıs 2024, 11:31

Alkol bela değildir. İnsanları rahat bırakalım artık. Kim ne yapmak istiyorsa onu yapsın.İçene de içmeyene de saygı duyun!

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı