Denizli Şehir Hastanesi ihaleye çıkıyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli Şehir Hastanesi ihaleye çıkıyor

Denizli Şehir Hastanesi ihaleye çıkıyor

Uzun süredir hükümetin programında olan Denizli Şehir Hastanesi için en kritik adım atılıyor. 1000 yatak kapasiteli hastanenin ihalesi yıl bitmeden yapılacak. Sağlık Bakanlığı, 29 Aralık’ta Denizli Şehir Hastanesi’nin ihalesini gerçekleştirecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Aralık 2020 Cumartesi, 13:16

Türkiye’nin bir çok yerinde yapılan ve yap-işlet-devret modeli nedeniyle tepki çeken şehir hastanelerini Denizli de katılıyor. Diğerlerinden farklı olarak Denizli Şehir Hastanesi genel bütçeden yapılacak, yap-işlet-devret modeli uygulanmayacak.

981 bin lira maliyen öngörülen Denizli Şehir Hastanesi yapımında kullanılmak üzere genel bütçeden 102 milyon 424 bin 471 lira ayrılmıştı. Sağlık Bakanlığı, beklenen son açıklamayı yaptı, Denizli Şehir Hastanesi ihalesinin 29 Aralık 2020’de, yani yılın son günlerinde yapılacağını duyurdu.

HASTANE 1000 YATAK KAPASİTELİ OLACAK
Toplamda 1000 yatak kapasiteli planlanan Denizli Şehir Hastanesi, geniş bir yerleşkeye kurulacak. Denizli Şehir Hastanesi bünyesinde 420 yataklı genel hastane, 300 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesi, 100 yataklı onkoloji hastanesi, 100 yataklı kalp ve damar cerrahisi hastanesi, 80 yataklı psikiyatri hastanesi planlanıyor.

Yorumlar

Haso   -  Bağlantı 26 Aralık 2020, 18:18

3 gün sonra haber; “ihale ertelendi”…. İhale bilmem kaçıncı kez ertelendi. Hadi bakalım hayırlısı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı