REKLAMI GEÇ

Denizli’de büyük kan kaybeden İyi Parti’de istifalar peş peşe geliyor

Denizli’de büyük kan kaybeden İyi Parti’de istifalar peş peşe geliyor

Denizli’de 31 Mart seçimlerinde yüzde 6,99 oy ile beklentilerin çok altında kalan İyi Parti’de istifalar peş peşe geliyor. Sonuçların hemen ardından açıklanan istifalara yenileri eklendi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Nisan 2024 Perşembe, 11:02

İyi Parti, Haziran 2023 genel seçimlerinde yüzde 14,42 oy alarak meclise bir milletvekili göndermeyi başardı. Önceki seçimde de benzer bir performans sergileyen İyi Parti, son seçimlerle birlikte adeta dibe çakıldı.

Millet İttifakının dağılmasından sonra tek başına girdiği ilk seçimde İyi Parti Denizli’de yüzde 10’un çok altında kaldı. Belediye meclislerinde yüzde 6,99 oy alan İyi Parti’de, Büyükşehir adayı Yasin Öztürk de 4,63 oy alabildi.

Seçimlerden önce İyi Parti’de çok çıkmayan ses, sandıkların açılmaya başlamasıyla yükseldi. İlk olarak, CHP’nin Babadağ’da aday göstermediği için İyi Parti’ye geçen eski Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı’nın istifası konuşuldu. Kent içinde de belediye meclisi üyesi adayı olan ama İyi Parti’nin meclis dışında kalmasıyla seçilemeyen İbrahim Şahin, İsmail Sever, Musa İmal, Özkan Basın ve Uğur Güzin’in istifa ettiği duyuldu.

Denizli Olay Gazetesi’nden Osman Nuri Boyacı’nın haberine göre; seçimin hemen ardından başlayan rüzgarla, Denizli İyi Parti’den 350’ye yakın üyenin istifa ettiği öğrenildi.

Yorumlar

ALİ KARABULUT   -  Bağlantı 4 Nisan 2024, 11:56

BETER OLSUNLAR ALDILAR BABBAYI

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı