REKLAMI GEÇ

Denizli’de şehit özel harekat polisi Veli Kabalay’ın ismi eşinin de çalıştığı okulun kütüphanesine verildi

Denizli’de şehit özel harekat polisi Veli Kabalay’ın ismi eşinin de çalıştığı okulun kütüphanesine verildi

Ağrı’da PKK’lı teröristlerin taciz ateşi sonucu şehit olan özel harekat polisi Veli Kabalay’ın ismi, eşinin de görev yaptığı ilkokuldaki kütüphaneye verildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Mayıs 2022 Perşembe, 13:41

Pamukkale Belediyesi tarafından Zümrüt Mahallesi’nde bulunan Hüsamettin Kulaklı İlkokulu’nda 13 Mayıs 2021’de şehit düşen Kabalay’ın adının verilmesi dolayısıyla tören düzenlendi.

Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut burada yaptığı konuşmada, kelimelerin şehidin mevkisini mertebesini birazcık olsun yükseltmekten aciz olduğunu söyledi.

Şehidin en değerli varlığını canını bu millet, vatan ve bayrak uğruna feda ettiğini anlatan Bulut, “Hepimizin kalbinde. Bugünde çocuklarımızın hatırlaması uğruna, güzel bir hizmetin açılışında bulunuyoruz. Kütüphanede öğrenciler burayı her kullandıklarında eminim şehitliği ve Veli Kabalay’ı bir kez daha anacaklar” dedi.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ise eğitim için gelen taleplerin hemen karşılandığını ifade ederek, “Bugüne kadar 5 okulumuzda burası gibi kütüphanemizi faaliyete açtık. Buradaki kütüphanemiz bizim için farklı bir anlam taşıyor. Bizim özgür bir şekilde bu vatanın topraklarında dolaşabiliyor olmamızı sağlayan, coşkulu bir şekilde İstiklal Marşı’nı bütün dünyaya haykırıyor olmamızı sağlayan bu vatanın yurt olması için canını seve seve veren nice yiğitlerimiz var. Şehidimiz Veli Kabalay kardeşimiz de henüz 20’li yaşlarındayken bu vatan ve bayrak uğruna canını seve seve verenlerden“ diye konuştu.

İçinde 5 bin kitabın yer aldığı şehit özel harekat polisi Veli Kabalay Kütüphanesi daha sonra dualarla açıldı.

Şehidin babası İsmail Kabalay da, oğlunun şehitlik yıl dönümünde böyle bir kütüphanenin açılışında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini anlattı.

Hüsamettin Kulaklı İlkokulu anaokulu öğretmeni ve kucağındaki 1,5 yaşındaki kızı Asel ile açıklamalarda bulunan şehit eşi Şükran Kabalay, “Bu kütüphane fikrini bize getiren eşimin değerli arkadaşı Hüseyin Oturaklı’ya ve Pamukkale Belediyesine çok teşekkür ediyoruz. Bende bu okulda görev yapıyorum. Benim okulumda bu şekilde adının yaşayacağı kütüphane olması bizim için daha anlamlı ve gururlu. O yüzden daha duyguluyuz bugün.” değerlendirmesinde bulundu.

Anne Aysel Kabalay ise bütün emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirterek, “Oğlum adıyla yaşasın. Sağ olun var olun. Oğlumla yaşarken de gurur duyuyorduk. Şimdi de acı gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı