Denizlili resim öğretmeni Nuran Çağdaş Ören sonbaharda dökülen yapraklara can verdi, şiirlerle ruh kattı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizlili resim öğretmeni Nuran Çağdaş Ören sonbaharda dökülen yapraklara can verdi, şiirlerle ruh kattı

Denizlili resim öğretmeni Nuran Çağdaş Ören sonbaharda dökülen yapraklara can verdi, şiirlerle ruh kattı

Denizlili resim öğretmeni Nuran Çağdaş Ören sonbaharda dökülen yapraklara farkı bir soluk kazandırdı. Dökülen yaprakları sanat eserlerine dönüştüren yetenekli ressam, boyadığı yaprakların üstüne ünlü şairlerin şiirlerini yazdı. Ören’in yeniden hayat verdiği yapraklar sosyal medyada da büyük ilgi gördü.

Sema Kayılı / DENİZLİHABER / 13 Mayıs 2021 Perşembe, 13:47

Denizli Ülker Yörükoğlu Sanat Merkezi’nde resim öğretmenliği yapan Nuran Çağdaş Ören, pandemiyi fırsata çevirdi. Geçen sene 50 yıllık dede yadigarı evi baştan sona boyayan Ören, bu yıl ise sonbaharda dökülen yapraklara yeniden can verdi.

KURUMUŞ YAPRAKLARA RUH KATIYOR
Bütün hayatını boyamaya adayan ressam, hobi zamanlarında da boyamaya yapmaya devam ediyor. Ören, ekim-kasım aylarında kuruyup dökülen yaprakları tek tek topladı, boş kaldığı zamanlarda boyadı.

Sanat eserine dönüştürdüğü yapraklara sevdiği şairlerin dizelerini de işleyen Ören’in eserleri sosyal medyada da büyük ilgi gördü.

“SONBAHAR ŞİİR GİBİ HÜZÜNLÜ VE ROMANTİK”
Genç ressam Ören, “Atılmaya yüz tutmuş her şeye can vermeyi seviyorum. Sonbaharda dökülen yapraklardan bir koli topladım. Boyadım yanlarına da şiir iliştirdim çok beğenildi, ben de mutlu oldum. Sonbahar zaten şiir gibi hüzünlü ve romantik” diye konuştu.

BULUNDUĞU HER YERE GÜZEL DOKUNUŞLAR YAPIYOR
Ressam Ören, İncilipınar Caddesi’nde bulunan hobi atölyesinin de dış yüzeyine de el attı, balkon kısmına Van Gogh’un Başak tarlasını çizdi.

Ören, “Hem kendi çalışmalarımı yaptığım hem de arkadaşlarımızla buluşup sanat sohbeti yaptığımız atölyemin balkonunu çok sevdiğim Vang Gogh’un Buğday Tarlası eserini çizdim. Güzel bir enerji kattı. Pandemi sonrası atölyemde insanlarla toplanıp felsefe toplantıları, sanat eleştirileri yapmayı planlıyorum. Pandemi sonrası atölyem bütün sanat severlere açık” diye konuştu.

EVDEKİ DOLAPLARINI BAŞTAN YARATTI
Eski eşyalara ruh katıp yeniden hayata döndürmeyi sevdiğini ifade eden Ören tam kapanmadan dolayı atölyesine gidemediği için evdeki eski eşyalarını boyadığını ifade etti.

Ören, “Dokunabildiğim her şeye hayat vermeye çalışıyorum. Tam kapanma sürecinde atölyeme gidemediğim için zamanımı evde değerlendirdim. Yatak odası takımımı baştan boyadım. Sırada mutfak dolabı var” dedi.

ÇOCUK PARKINDAKİ ESKİYEN OYUNCAKLARI BOYADI
Ören son olarak çocuklar için, parkta eskiyen oyuncaklara antikacı bir arkadaşıyla beraber el attı. Antikacı arkadaşının temin ettiği eski oyuncakları şık boyamalar ile yeniden canlandırdı.

Yorumlar

İSA TUKSAL   -  Bağlantı 13 Mayıs 2021, 20:38

Nuran hocam tebrikler…Başarılarınızın devamını dilerim.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı