REKLAMI GEÇ

Denizli’nin 5 ilçesinde yangınlar kontrol altına alındı, 2 ilçede çalışmalar sürüyor

Denizli’nin 5 ilçesinde yangınlar kontrol altına alındı, 2 ilçede çalışmalar sürüyor

Denizli’nin 7 ilçesinde 6’sı yıldırım düşmesi olmak üzere 10 ayrı orman yangını çıktı. Acıpayam, Çal, Honaz, Pamukkale ve Tavas’taki yangınlar kontrol altına alınırken, Babadağ ile Kale’de ise çalışmalar devam ediyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Haziran 2024 Cuma, 23:06

Denizli’de bugün öğle saatlerinde Babadağ ilçesine bağlı Mollaahmet, Yeniköy ve Kelleci mahallelerinde, Tavas ilçesine bağlı Nikfer Mahallesi, Kale ilçesi Köprübaşı mevkii, Pamukkale ilçesine bağlı Cankurtaran Mahallesi’ndeki ormanlık alana yıldırım düşmesi sonucu, Çal’a bağlı Akkent, Acıpayam’a bağlı Kelekçi, Honaz’a bağlı Kocadere ve Pamukkale’ye bağlı Kınıklı mahallelerinde ise henüz belirlenemeyen nedenlerle orman yangınları çıktı.

Denizli Orman Bölge Müdürlüğü ve Denizli Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere çevre illerden de gelen takviye ekiplerin müdahale ettiği yangınlardan Acıpayam, Çal, Honaz, Pamukkale ve Tavas’taki yangınlar kontrol altına alındı. Bu 5 ilçede soğutma çalışmaları devam ederken, Babadağ ve Kale’deki yangınlara ise karadan çok sayıda ekiple müdahale devam ediliyor. Babadağ’a bağlı Mollaahmet Mahallesi’nin tedbir amaçlı boşaltıldığı yangınların en kısa sürede kontrol altına alınabilmesi için tüm imkanlar seferber edildi. DENİZLİ (İHA) –

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı