REKLAMI GEÇ

Engelli çoban 2 ekmek ve palamutla 7 gün hayata tutunmuş

Engelli çoban 2 ekmek ve palamutla 7 gün hayata tutunmuş

Denizli’nin Kale ilçesinde kayıp olarak aranan zihinsel engelli çoban, 7 gün sonra dün ormanlık alanda sağ olarak bulunmuştu. 7 gün boyunca hayatta kalmayı başaran çobanın hikayesi şaşırttı. Yanındaki 2 ekmeği can dostu köpeğiyle paylaşan çobanın, meşe palamudu ve doğadan bulduğu meyvelerle karnını doyurduğu, yağmur suyu birikintilerinden susuzluğunu giderdiği ortaya çıktı. Surviver çoban Ali Sarıkavak’ın evine dönmesi ailesine bayramı yaşattı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Ocak 2023 Cuma, 10:27

Olay, Kale ilçesi Kayabaşı Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; zihinsel engelli Ali Sarıkavak (37), hayvanları otlatmak için 13 Ocak 2023 Cuma günü dağlık araziye gitti. Bir süre sonra hayvanların geri gelmesi üzerine Sarıkavak’tan haber alınamadı. Ailenin ihbarı üzerine bölgeye jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi. Olay yerine giden jandarma ekipleri, aldığı bilgiler doğrultusunda arama çalışması başlattı. Bölge halkı ve ekiplerin 7 gün boyunca yaptığı arama çalışması sonucunda 10 kilometre uzaklıktaki Beyağaç ilçesi Kapuz Mahallesi’ndeki ormanlık alanda sağ olarak bulundu.

YAŞLI KADIN GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI
7 gün sonra sağ salim bulunan çoban Ali Sarıkavak, kendisine ulaşan jandarma ve AFAD ekipleri tarafından ailesine teslim edildi. Kaç gündür oğlundan gelecek iyi bir haberi bekleyen yaşlı annenin, oğluyla kavuşmasında duygusal anlar yaşadı. Büyük sevinç yaşayan ailesiyle hasret gideren Sarıkavak, kendisi için hazırlanan sofrada karnını doyurdu.

KAYIP ÇOBAN DOĞADAN BULDUKLARIYLA BESLENMİŞ
Kaybolduğu gün yanındaki 2 ekmekle evden ayrılan Ali Sarıkavak, ekmeğini can dostu köpeğiyle paylaştığını, meşe palamudu ve doğadan bulduğu meyvelerle karnını doyurduğu, yağmur suyu birikintilerinden susuzluğunu giderdiğini anlattı.

Daha fazla susuz kalmaya dayanamayan Sarıkavak’ın, arazide bir çobanın yanına giderek yardım istediği ortaya çıktı. Kendisine yardım eden çobanın ihbarı üzerine jandarma ekipleri tarafından bulunan Sarıkavak’ın buluşmadaki neşeli tavırları yakınlarına tebessüm ettirdi. DENİZLİ (İHA)

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı