Hayatını kaybeden eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın Denizli ziyaretleri - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Hayatını kaybeden eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın Denizli ziyaretleri

Hayatını kaybeden eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın Denizli ziyaretleri

Bir süredir tedavi gören eski başbakanlardan Mesut Yılmaz vefat etti. 72 yaşındaki Yılmaz kanser tedavisi görüyordu. Yılmaz, hem genel başkanlığı, hem de başbakanlığı döneminde Denizli’yi de sıklıkla ziyaret etmişti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Ekim 2020 Cuma, 13:07

Mesut Yılmaz’ın geçen yılın ocak ayında yaptırdığı rutin sağlık kontrolünde akciğerinde tümöre rastlanmıştı. 23 Ocak 2019’da yapılan operasyon sonucu kanserli tümör temizlenmişti. Mayıs 2020’de bu defa beyin sapında tümör saptanan 72 yaşındaki Mesut Yılmaz, gerçekleştirilen ameliyat sonrası tedavi görüyordu.

Mesut Yılmaz, hem genel başkanlığı, hem de başbakanlığı döneminde defalarca Denizli’ye geldi, Denizlililerle buluştu.

Denizli’nin eşsiz bir arşivine sahip, fotoğraf sanatçısı Cengiz Akhisar’ın sayfalarımızda yer verdiği Geçmiş Zaman Olur ki serisinde Mesut Yılmaz’ın Denizli ziyaretlerinde çekilmiş fotoğrafları sizin için derledik:

ŞİMDİ HİÇBİRİ SİYASET YAPMIYOR
Eski başbakanlardan ve ANAP lideri Mesut Yılmaz’ın, Denizli gezisi sırasında partinin il örgütünü ziyaretinde çektik bu fotoğrafı. Yılmaz, İl Başkanı Ali Acar’ın verdiği ANAP amblemli bir havluyu incelerken, partinin kurucularından eski milletvekili Aycan Çakıroğulları da yüzünden eksik etmediği gülümsemesiyle baktı objektifimize. Bir dönem siyasetin önde gelen isimleri, artık şimdi bir kenarı çekilmiş gelişmeleri takip etmekle yetiniyorlar.

MESUT YILMAZ İLE ÖZEL BİR ANI
Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın Denizli ziyareti. Denizli’nin Sünnetçi Yaşar olarak tanıdığı Yaşar İnan, hemen arkasında da Hasan Erişkin var. Mesut Yılmaz, yanına gelen küçük bir çocuğu seviyor.

MESUT YILMAZ-NURİ ERİKOĞLU SOHBETİ
Dönemin Başbakanı Mesut Yılmaz, 1997 yılında Denizli gezisinde, Ergür Kablo, Erbakır, İktisat Bankası başta olmak üzere Denizli ekonomisine büyük katkıları olan birçok şirketin kurucusu Ahmet Nuri Erikoğlu ile bir araya geldi. Sohbeti can kulağıyla dinleyen ise Erbakır’ın aşçısı Şerif Görcelioğlu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı