REKLAMI GEÇ

İlyas Haytan mezarı başında anıldı

İlyas Haytan mezarı başında anıldı

YENİMEDYADER, görevleri başındayken geçirdikleri trafik kazası sonucu yaşamını yitiren gazeteciler İlyas Haytan ve Alperen Ersoy’un ölümünün 5’nci yıldönümünde mezarları başında andı. Başkan Urgancı, “Onları aramızdan alan olayların benzeri hala yaşanıyor. Bunun takipçisi olacağız” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Ekim 2020 Pazartesi, 12:35

Denizli Yeni Medya Yayıncıları Derneği (YENİMEDYADER) görevleri başında Sarayköy yakınlarında geçirdikleri trafik kazasında yaşamını yitiren genç meslektaşlar İlyas Haytan ve Alperen Ersoy’u unutmadı.

YENİMEDYADER yönetimi, genç meslektaşların ölümlerinin 5’nci yıldönümünde mezarı başındaki anma törenine katıldı.

YENİMEDYADER Başkanı Serkan Urgancı, İlyas ve Alpere’in acısını ilk günkü gibi yaşadıklarını söylerken, “Onları unutamıyoruz, unutmayacağız ve unutturmayacağız” dedi.

İlyas ve Alperen’in göreve yetişme telaşıyla yaptıkları kazada yaşamlarını yitirdiklerine dikkat çeken Urgancı şunları söyledi:
“Hiçbir haber insan hayatından daha değerli olamaz… İlyas ve Alperen kardeşlerimiz meslekleri uğruna geçirdikleri kaza ile aramızdan ayrıldılar. Ancak aradan geçen zamanda görüyoruz ki, onların ölümü bize ders olmamış.

Çalışma şartları gereği mesleğini bırakıp resmi ya da yarı resmi kurumlarda hayatını sürdürmeye çalışan gazeteci arkadaşlarımız İlyas ve Alperen’i aramızdan alan tehlikeyi hala yaşıyorlar… Bağlı oldukları kurum liderine yetişmeye çalışırken belli tehlikeleri hala atlatıyorlar.
Buradan ‘işleri çok acil’ olan idarecilere sesleniyorum: Yasalar içinde bulunduğunuz makam araçlarına hız limitlerini aşmayı değil, sadece geçiş üstünlüğü sağlar. Lütfen bir yere yetişirken kendi hayatınız kadar, ekip arkadaşlarınızın hayatını da tehlikeye atmayın.
İlyas ve Alperen kardeşlerimizi tekrar rahmet ve saygıyla anarken, onları aramızdan alan olayların benzerlerinin yaşanmaması için uyarılarımızı ve takibimizi sürdüreceğiz.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı