Koronavirüs kurallarına uymayan 6 işletme ve 138 kişiye 191 bin lira ceza - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Koronavirüs kurallarına uymayan 6 işletme ve 138 kişiye 191 bin lira ceza

Koronavirüs kurallarına uymayan 6 işletme ve 138 kişiye 191 bin lira ceza

Pamukkale Kaymakamlığı, ilçe sınırları içinde İl Hıfzısıhha Meclisi’nin aldığı kararlara uymayan 6 işletme ile 138 kişiye toplamda 191 bin 546 lira ceza uygulandığını bildirdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Nisan 2020 Perşembe, 22:54

Koronavirüs önlemleri sürerken, genelge ve İl Hıfzısıhha meclisi tarafından alınan kararların denetimleri de devam ediyor. Pamukkale Kaymakamlığı, koronovirüs kararlarının uygulanıp uygulanmadığına yönelik denetimlerde çok sayıda ceza uygulandığını bildirdi. Polis, sosyal mesafe kurallarını ihlal edenlerin de gözünün yaşına bakmadı.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, “Kamu düzeninin sağlanması, sosyal hareketliliğin azaltılması ve izolasyonun sağlanması için yapılan denetimler sonucunda şu ana kadar, alınan kararlara riayet etmeyen 6 işyerine 18 bin 900 TL, 138 kişiye 172 bin 646 TL olmak üzere toplamda 191 bin 546 TL idari para cezası uygulanmıştır” denildi.

Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, “Pamukkaleli vatandaşlarımızın; devletimizin bizleri ve sevdiklerimizi korumak için koymuş olduğu kurallara ve almış olduğu kararlara harfiyen riayet edeceklerine inanıyorum. Sokağa çıkma yasağı olan vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılamak ve olası mağduriyetlerini önlemek için tüm kurumlarımızla ve gönüllü çalışanlarımızla birlikte çalışıyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı