Kutluhan’dan büyükelçiye anlamlı hediye - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kutluhan’dan büyükelçiye anlamlı hediye

Kutluhan’dan büyükelçiye anlamlı hediye

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ)’nün 2020-2021 Akademik Yıl Açılış Töreni’ne katıldı. Kutluhan, Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim’e, Denizli’de Milli Mücadeleyi başlatan Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin fetvasını takdim etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Ekim 2020 Salı, 10:49

Koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında kısıtlı sayıda davetli ile gerçekleştirilen törene; AYBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı’nın yanı sıra Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, PAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, AYBÜ senato üyeleri ve davetliler katıldı.

Ermenistan işgali altında bulunan Dağlık Karabağ Bölgesini canı pahasına savunan Azerbaycan’a destek vermek adına Türkçe ve Azeri eserlerin seslendirildiği müzik dinletisi ile başlayan tören, daha sonra AYBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı’nın selamlama konuşması ile devam etti.

Törende konuşma yapan Pamukkale Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, 2020-2021 akademik yılının uzaktan eğitim de olsa tüm öğrencilere ve akademisyenlere hayırlı olmasını diledi.

Kutluhan, “Biz de Pamukkale Üniversitesi’nde uzaktan eğitime başladık. Pamukkale Üniversitesi 1992 yılında kurulmuş bir devlet üniversitedir. Şu anda gelmiş olduğu nokta bize göre çok büyük. 60 bin öğrencisi, 16 fakültesi ve 14 ilçesinde toplam 17 meslek yüksekokulu var. 3 bin civarında da öğretim elemanı var. Ege Bölgesi’nde memleketimizin güzel bir yerinde. Bugünlerde yaşadığımız durumları bizleri her zaman alarm durumunda bırakmak zorunda. Hiçbir üniversitemiz milli değerlere tecavüz edildiğinde tabii ki sessiz kalmamakta. Biz de Pamukkale Üniversitesi olarak Can Azerbaycan’ın yanında olmaktan her zaman gurur duyduk ve her zaman yanında olacağımızı buradan bir kez daha bildirmek istiyorum. Beni davet eden sayın rektörümüze çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmasının devamında Rektör Vekili Prof. Dr. Kutluhan, Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin Denizli halkını düşmana karşı mücadeleye davet eden fetvasını okudu.

PAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim’e; Sevr Antlaşması sonrasında İzmir’i işgal eden Yunan işgal kuvvetlerine karşı, çıkış yolu arayan Denizli halkına mücadele fetvası veren Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin konuşma metninin yazılı olduğu hediyeyi sundu.

Tören daha sonra Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim’in selamlama konuşması ile devam etti.

Yorumlar

Bakış Açısı   -  Bağlantı 14 Ekim 2020, 22:08

Ne alaka?

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı