REKLAMI GEÇ

Makatına dinamit sokup patlatan adam dünya basınında

Makatına dinamit sokup patlatan adam dünya basınında

Denizli’de meydana gelen akıl almaz bir olay, hakemli bilim dergisinde yayımlandıktan sonra gündem oldu. 35 yaşındaki bir şizofreni hastası, makatına dinamit sokup kendini patlattı, olay dünya basınında yer aldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Mart 2022 Pazar, 15:04

Özellikle İngiliz gazetelerinin ilgi gösterdiği olay Denizli’de meydana geldi; Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Üroloji Bölümü’nden Prof.Dr. Ali Ersin Zümrütbaş ve ekibinin araştırmasıyla ortaya çıktı.

Ağır yaralı olarak Pamukkale Üniversitesi hastanesine geldiği belirtilen, ismi açıklanmayan 35 yaşındaki erkek hasta tedaviye alındı. Ameliyat edilerek sağlığına kavuştuğu bildirilen hastanın nasıl bu hale geldiğini Prof.Dr. Ali Ersin Zümrütbaş ve ekibi ortaya çıkardı.

Hakemli bilim dergisinde yayımlanan araştırmada kişinin şizofreni hastası olduğu, daha önce kendi testislerini keserek ampute ettiği, vücudunda çok sayıda kesik izi bulunduğuna dikkat çekildi.

Ölümcül yaralanmanın ise dinamit benzeri bir patlayıcının makata yerleştirilerek patlatılmasıyla oluştuğu ortaya çıkarıldı. Bilim dergilerinde yayımlanan olay, dünya basınında da geniş yer buldu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı