Merkezefendi Belediyesi’nin suç duyurusu sonucunda yapı denetim şirketine operasyon yapıldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Merkezefendi Belediyesi’nin suç duyurusu sonucunda yapı denetim şirketine operasyon yapıldı

Merkezefendi Belediyesi’nin suç duyurusu sonucunda yapı denetim şirketine operasyon yapıldı

Merkezefendi Belediyesi’nin geçtiğimiz Ağustos ayında ortaya çıkardığı ve Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduğu sahte mühür ve sisteme dışarıdan müdahale ile usulsüzlük yapıldığına ilişkin dosyadan gözaltı kararı çıktı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Kasım 2020 Salı, 19:47

Merkezefendi Belediyesi, geçtiğimiz ağustos ayında bir yapı denetim şirketinin belediyeye ait sisteme kaçak giriş yaparak evrak hazırladığı, yaptırdığı sahte mühür ile de ödenmemiş paraları ödenmiş gibi göstererek usulsüzlük yapıldığını ortaya çıkarmıştı.

Pek çok kez el değiştiren şirketin adının karıştığı olayda 22 dosyada sahte imza ve kaşe kullanılarak hakedişlerin ödenmiş gibi gösterildiği, 17 dosyada ise Belediye personeline ait şifrelerin çalınması yönteminin kullanıldığı öğrenilmişti.

Dosyayı inceleyen Cumhuriyet Savcılığı S. Yapı Denetim Şirketi’ne yönelik operasyon düzenledi. Şirketin şu anki sahibi ile bir mimar ve inşaat mühendisinin de aralarında bulunan 8 kişi gözaltına alındı.

Zanlıların emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Yorumlar

kemik   -  Bağlantı 18 Kasım 2020, 09:29

şirketin mimarın ve mühendisin adını söyleyinde vatandaş bilsin

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı