Trafik kazasında sürücü ve yaralılar, öğrencilere yardım şartıyla uzlaştı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Trafik kazasında sürücü ve yaralılar, öğrencilere yardım şartıyla uzlaştı

Trafik kazasında sürücü ve yaralılar, öğrencilere yardım şartıyla uzlaştı

Merkezefendi’de meydana gelen trafik kazasında 3 kişinin yaralanmasına neden olan sürücü, mağdurlarla 80 öğrenciye mont ve ayakkabı yardımı yapma şartıyla uzlaştı. Hatalı sürücü Zehra-Nihat Moralıoğlu Ortaokulu’nda eğitim gören öğrencilere mont ve ayakkabı dağıttı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Ocak 2022 Çarşamba, 14:53

Merkezefendi’de ağustos ayında meydana gelen trafik kazasında A.S. kullandığı otomobil karşı şeride geçerek bir restoranın bahçesinde oturan Bensu Kaska, Yakup Kaska ve Arzu Kaska’ya çarptı.

Kazada yaralanan Kaska Ailesi, yüzde 100 kusurlu bulunan sürücü A.S.den şikayetçi oldu.

Şikayeti inceleyen Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu, olayın davaya dönüşmemesi için taraflarla görüşerek uzlaşmaya davet etti.

Cumhuriyet Savcısı İsmail Can Küçükkaraca ve uzlaştırmacı yardımıyla ayrı ayrı görüşülen taraflar, bir araya getirildi.

Görüşme sonucu A.S.’nin, hatalı olduğunu kabul ederek mağdurlardan özür dilemesi, Zehra-Nihat Moralıoğlu Ortaokulu’nda eğitim gören 80 öğrenciye mont ve ayakkabı yardımı yapması, 100 fidan bağışında bulunması ve Türk Kızılay’da ilkyardım eğitimi almayı kabul etmesi şartlarıyla uzlaşma sağlandı.(A.A.)

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı