Vaka sayıları artıyor, sokağa çıkma yasağı yeniden gündemde - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Vaka sayıları artıyor, sokağa çıkma yasağı yeniden gündemde

Vaka sayıları artıyor, sokağa çıkma yasağı yeniden gündemde

Türkiye’de yeni normal dönem ile birlikte korona vakalarında çok hızlı bir artış yaşanıyor. Denizli de koronanın ikinci dalgasından en çok etkilenen illerden biri oldu. Reuters’e konuşan üst düzey bir yetkili, gençler ve yaşlılar için sokağa çıkma yasağı ve hafta sonu sakağa çıkma yasağının düşünüldüğünü öne sürdü.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Ekim 2020 Çarşamba, 15:37

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa bir süre sonra küresel bir salgın halini alan korona virüsü bütün dünyada etkisini artırmaya devam ediyor. Türkiye’de Eylül ayından beri günlük vaka sayısının 1000’in üzerinde seyrettiği korona virüsü ile ilgili kritik bir iddia Sözcü Gazetesi’nden geldi. İngiltere merkezli Reuters haber ajansını kaynak alan Sözcü, vaka sayısının artmasının ardından sokağa çıkma yasaklarının tekrar gündemde olduğunu öne sürdü.

Reuters’e konuşan ve ismini açıklamayan yetkilinin, “Birkaç hafta boyunca süreci takip ettikten sonra yeni sokağa çıkma yasakları ve kısıtlamalar gelebilir” değerlendirmesi yaptı.

Pazartesi günü 2.026 yeni vakanın açıklanmasından sonra Reuters’a konuşan yetkili, okulların açılmasıyla birlikte nasıl bir değişiklik yaşanacağının izleneceği ve buna göre bir karar alınacağını dile getirdi. İsmini açıklamayan yetkili semptom göstermeyen çok insanın olduğunu söylerken, “Vaka sayısının, hasta olan sayısından 5 kat daha fazla olduğu görülüyor. Eğer bu trend devam ederse bazı önlemler alınacaktır” dedi. Bu yetkili, yeni sokağa çıkma yasağının daha dar ölçekli olacağını dile getirerek ekonominin korunmaya çalışılacağını aktardı.

“YASAKLAR İÇİN ÇOK BEKLEMEYECEĞİZ”
Yetkili, “Gündemimizdeki yasaklar, lokanta ve restoranların bazı saatlerde kapanması, gençler ve 65 yaşın üzerindeki vatandaşların belli saatlerde sokağa çıkması ve son adım olarak da hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının getirilmesi var. Bazı adımları atmak için çok uzun süre beklemeyeceğiz” ifadesini kullandı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı