REKLAMI GEÇ

Vali Atik’ten 14 Mart Tıp Bayramı’nda sağlık çalışanlarına destek

Vali Atik’ten 14 Mart Tıp Bayramı’nda sağlık çalışanlarına destek

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda sağlık çalışanlarına şiddetin kabul edilemez olduğunu söyledi, destek oldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Mart 2022 Pazar, 14:52

Yazılı açıklama yapan Vali Ali Fuat Atik, sağlık çalışanlarını paha biçilemez olarak gördüğünü söyledi, “Bir insanı kurtarmayı, bütün insanlığı kurtarmakla eşdeğer kabul eden bir anlayışın mensubu olarak bizler, hiçbir ayrım gözetmeden sabır, hoşgörü ve sınırsız özveriyle çalışan, yaşam kalitemizi yükseltmek için ter döken sağlık çalışanlarımızı, paha biçilemez olarak görüyoruz. Özellikle belirtmek isterim ki insanlık tarihinde derin izler bırakacak olan Covid-19 pandemisi sürecinde, görevi başından bir an dahi ayrılmadan hastalıkla mücadele eden, halkımıza sağlıklı ve uzun bir yaşam sağlamak adına büyük çaba sarf eden fedakâr ve cefakâr tüm sağlık çalışanlarımızın gayreti, her türlü takdirin üstündedir” dedi.

Sağlık çalışanlarına şiddetin kabul edilemez olduğunu belirten Vali Atik, “Bizlere daha kaliteli bir yaşam sunabilmek amacıyla hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan sağlıkçılarımızın -hiç istemesek de- farklı yer ve zamanlarda fiziksel ve psikolojik şiddete maruz kalmaları, yaralanmaları ve hatta hayatlarını kaybetmeleri vicdanları yaralayan, kabul edilemez bir durumdur. Unutmamak gerekir ki sağlıklı hayat, sadece hizmeti alanın değil, hizmeti sunanın da hakkıdır” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı