REKLAMI GEÇ

Vefa ekibinden “yeni doğan çocuğun kulağına isminin okunması” imam talep eden babanın isteği yerine getirildi

Vefa ekibinden “yeni doğan çocuğun kulağına isminin okunması” imam talep eden babanın isteği yerine getirildi

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı Ramazan Bayramı’nda Zeytinköy’den Vefa ekibine ilginç bir istek geldiği ortaya çıktı. Baba Hasan Türkeri yeni doğan bebeğinin kulağına isim okunması için Vefa ekibinden din görevlisi talep etti, babanın isteği yerine getirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Mayıs 2020 Perşembe, 12:15

Evden çıkamayanların ihtiyaçlarını görmek için kurulan Vefa ekiplerine gelen ilginç istekler zaman zaman gündeme geliyor. Bu Ramazan Bayramında uygulanan 4 günlük sokağa çıkma yasağında da Denizli’de ilginç bir olay yaşandı.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre; Pamukkale ilçesine bağlı Zeytinköy Mahallesi’nde yaşayan otobüs şoförü Hasan (33), hemşire Canan Türkeri (28) çiftinin Ramazan Bayramı’nın arife günü dünyaya gelen çocukları için istenen talep de yine Vefa Sosyal Destek Grubu’nca karşılandı.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde sezaryen ile 2 kilo 850 gram dünyaya gözlerini açan ve Umut Aras ismi verilen bebeğin isminin kulağına dualarla okunması için aile imam talebinde bulundu.

Vefa Sosyal Destek Grubu’nda bulunan din görevlisi, ailenin evine giderek bebeğin sağ kulağına ezan, sol kulağına kamet okuyup dua etti.

Hasan Türkeri, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni doğan oğlunun kendilerine en güzel bayram hediyesi olduğunu, oğlunun kulağına isminin okunmasını istediğini ancak kısıtlama nedeniyle sokağa çıkamadıkları için Vefa Grubundan yardım istediğini anlattı.

Türkeri, “Biz sadece telefon ettik, sağolsunlar kapımıza kadar geldiler. Bebeğimi kucağıma aldım. Hocam güzel bir şekilde oğlumun kulağına ezanımızı okudu kamet getirdi. Oğlumun ismini hayırlı dualarla kulağına okuyup vermiş olduk. Gönlümüz çok ferahladı. Allah devletimizden razı olsun. Devletimiz bu zor süreçte bir telefon kadar yakın. Biz alo diyoruz, onlar tüm isteklerimizi eksiksiz yerine getiriyor.” dedi.

Anne Canan Türkeri ise isteklerini geri çevirmeyen herkese teşekkür etti.

Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu Müdürü ve Vefa Sosyal Destek Grubu Koordinatörü Bilal Er ise vatandaşa yardım etmek için sahada aktif rol aldıklarını ve günlük 200’ün üzerinde talebi karşılamaya çalıştıklarını kaydetti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı