REKLAMI GEÇ

19 yıldır yardım alıyorlarmış

19 yıldır yardım alıyorlarmış

Çocuğunu para karşılığında, başka bir aileye satan Göker Ailesi’nin, 1989 yılından bu yana İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda yardım aldığı bildirildi.

/ DENİZLİHABER / 9 Ağustos 2008 Cumartesi, 00:00

Kızlarını para karşılığında evlatlık olarak veren Göker Ailesi hakkında, Denizli Valiliği bir açıklama yaptı. Denizli Valiliği’nden yapılan açıklamada, para karşılığı evlatlık verilen İrem Nur’un babası Armağan Göker ve annesi Saadet Göker’in, herhangi bir sağlık problemlerinin olmadığının tespit edildiğini ve ailenin 1989 yılından bu yana İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan çeşitli yardımlar aldığı belirtildi. Açıklamada, Göker çiftinin 1998 doğumlu oğullarının da diyabet hastası olması nedeniyle, ailenin şeker ölçüm çubuğu alabilmesi için Vakıf tarafından 50 YTL aylık bağlandığı, son olarak da Armağan Göker’in hurdacılık yapabilmek için 450 YTL’lik yardım isteğinin yerine getirildiği belirtildi.

‘Çocuklarını yuvaya vermek istemiyorlar’

Açıklamada, 2007 ve 2008 yıllarında toplam 2.400 YTL nakdi yardım aldığı ve 2 ton kömür yardımından da faydalandırıldığı tespit edilen Göker Ailesi’nin, İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nde görevli uzmanlarla yaptıkları görüşmelerde, çocuklarını Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı yuva/yurt bakımına vermek istemedikleri de ifade edildi.

Açıklamada. konuyla ilgili hukuki sürecin başlamasına rağmen, ailenin ekonomik yoksunlukları göz önüne alınarak İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından ayni yardım yapılmasına karar verildiği ve iki aile arasındaki hukuki ihtilaf sona erinceye kadar İrem Nur Göker’in takip altına alınacağı ifade edildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı