REKLAMI GEÇ

CESUR YÜREK

CESUR YÜREK

Denizli’de alışveriş merkezinin 20 metre yakınındaki binanın çatı katında çıkan yangın korkusuz bir itfaiyecinin dudak ısırtan cesareti sayesinde faciaya dönüşmeden söndürüldü. Doğalgaz şebekesinin yanı başındaki yanan tüpleri alarak bina dışına çıkaran itfaiye eri İmdat Kök faciayı önledi.

/ DENİZLİHABER / 16 Ağustos 2008 Cumartesi, 00:00

Denizli, önceki akşam korku dolu saatler yaşadı. Demokrasi Meydanı’ndaki alışveriş merkezinin yanı başındaki bir binanın çatı katında yangın çıktı ve kısa sürede alevler 5 katlı binanın çatısını sardı. Her gün on binlerce insanın ziyaret ettiği alışveriş merkezi ve çevre binaları da tehdit eden yangına hem Denizli Belediyesi hem de Kınıklı Belediyesi’nden onun üzerinde itfaiye ekibi müdahale etti. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı yangın söndürme çalışmaları sırasında, itfaiye ekipleri korkunç bir gerçekle karşılaştı. Yangının çıktığı çatı katından binanın doğalgaz şebeke boruları geçiyordu. Ardiye olarak kullanılan çatı katında boruların hemen yanında bulunan mutfak tüplerinin alev aldığını gören bir itfaiye eri ise, korkunç bir faciayı canını siper ederek önledi.

Denizli Belediyesi’nde görevli itfaiye eri İmdat Kök, meslektaşları ve çevrede toplanan vatandaşların meraklı bakışları arasında yanan binanın çatı katına girerek patlamak üzere olan tüpleri alıp bina dışına çıkardı.

< ?XML:NAMESPACE PREFIX = O />

Doğal gaz borularının yanı başındaki 35’er litrelik mutfak tüplerini kucaklayarak kan ter içinde binanın dışına çıkaran kahraman itfaiye eri Kök, “3 çocuğum aklıma geldi. Ne olacaksa olsun diyerek alevlerin arasına daldım. Belki hayatımı riske ettim ama bunu yapmasam binlerce insanın hayatı tehlike altına girecekti. Tüpler değil ama patlamaları halinde zarar görecek doğal gaz şebekesi, tam bir faciaya yol açabilirdi” diye konuştu.

Yangına müdahale eden ve dumandan zehirlenen çok sayıda itfaiye erinin imdadına çevredeki vatandaşlar yetişti. İtfaiye erlerine süt ve ayranla yardımcı olan vatandaşlar, korkusuz itfaiye erlerine bu şekilde teşekkür etti.

1299 Sokakta bulunan Özlem Apartmanı’ndaki yangın bir saate süren müdahalenin ardından söndürülürken, yangının çatıda yapılan tadilat sırasında yaşanan bir ihmalden kaynaklandığı düşünülüyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı