Yüreklitürk’ten Alper’in ölümüne yönelik dehşet verici paylaşım - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Yüreklitürk’ten Alper’in ölümüne yönelik dehşet verici paylaşım

Yüreklitürk’ten Alper’in ölümüne yönelik dehşet verici paylaşım

Denizli, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in ölüm haberi ile yıkılırken sosyal medyada tepki çeken paylaşımlara FETÖ’cü Emre Uslu’dan sonra tanıdık bir isim de eklendi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Mayıs 2017 Perşembe, 16:04

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ve makam şoförü Muzaffer Akşehirli dünkü trafik kazasında hayatlarını kaybetti. Bugün törenle defnedilen iki şehidin ardından Denizli yasa büründü.

Özellikle sosyal medya kullanıcıları şehitler için methiyelerle dolu sözlere ve başsağlığı dileklerine tanık oldu.

Fakat seyrek de olsa tepki çeken paylaşımlar vardı. Tescilli FETÖ’cü Emre Uslu’nun iğrenç paylaşımları ve intikam çığlıklarından sonra AK Parti’de milletvekili aday adayı olan avukat Ayşe Rabia Yüreklitürk’ün paylaşımları da sosyal medya kullanıcıları tarafından eleştirildi.

ANLAŞILMAZ HESAP GÜNÜ PAYLAŞIMI
Denizli’de daha önce Pamukkale Üniversitesi’nin dışarıdan hukuk işlerini takip eden ve PAÜ eski rektörü Hüseyin Bağcı, eski Genel Sekreter Kenan Çoyan ve onlar gibi FETÖ’den tutuklu olan Ali Keskin’in de avukatlığını üstlenen Ayşe Rabia Yüreklitürk’ün kişisel sayfasında “Bugün bir kez daha anladım ki; ‘ilahi adalette zaman aşımı yok. Masum insanları 3-5 çapulcunun iftirası ile tutukla, yuvaları dağıt… Gerçek FETÖ’cüleri akla… Ondan sonra kahraman olarak boy göster… Hesap günü çok yakın.. Bize şah damarımızdan yakın olan Rabbime şükürler olsun…” mesajını paylaştı. Sosyal medya kullanıcıları mesajların fotoğrafını çekti.

MESAJ BAŞSAVCI ALPER İÇİN Mİ?
Yüreklitürk’ün bu paylaşımı Başsavcı Alper’in vefatından sonra yaptığı iddiası sosyal medya kullanıcılarının dikkatinden kaçmadı. Bazı kullanıcılar “Masum insanları 3-5 çapulcunun iftirası ile tutukla, yuvaları dağıt’ cümlesinin tutuklanan FETÖ’cüleri anlattığını iddia ederken, mesajın bütününün Başsavcı Alper’e karşı duyulan kin ve öfkeyi anlattığı fikrinde birleşti.
“Hesap günü çok yakın” paylaşımı ise bir tehdit olarak algılandı.

KULLANICILAR ALTINA YORUM YAPTI
Paylaşımın altına bir sosyal medya kullanıcısının “Biri de çıkmış Rabbimin kandil mucizesidir diyor ya… Siz nasıl böyle merhametsiz oluyorsunuz” diyerek tepki gösterdi. Yüreklitürk’ün bu yoruma verdiği yanıtın yer aldığı iddia edilen fotoğrafta; “Siz o kişinin masum bir kişiyi içeri attığını ve kanser olmasına rağmen Denizli’deki doktorlara talimat verdirip tedavisini engellediğini ve o adamın 3 çocuğunun babalarının gözlerinin önünde ölüme an ve an yaklaştığına tanıklık ettiğini biliyor musunuz? Benim paylaşımlarımı beğenmiyorsanız lütfen sayfamı terk edin” mesajı göze çarptı.

Masum insanları içeri atmakla suçlanan kişiyi Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper olarak algılayan kullanıcılar, “Bu tür konular Allah ile savcının arasında” yorumunu yaptı.

O PAYLAŞIMLARIN KALDIRILDIĞI İDDİA EDİLDİ
Ayşe Rabia Yürelitürk’ün sosyal medya ağı Facebook’ta geçen bu diyaloglarının daha sonra tepkiler üzerine kaldırıldığı iddia edildi. Yüreklitürk kanadından ne paylaşımların kendisine ait olmadığı, ne de sayfasının korsan kullanıcılar tarafından ele geçirildiğine dair bir açıklama yapılmadı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı