REKLAMI GEÇ

Denizlili mühendis Atlantik’i yelkenliyle geçecek

Denizlili mühendis Atlantik’i yelkenliyle geçecek

Ortağı olduğu mühendislik firmasında Ar-Ge çalışmaları yapan Elektrik-Elektronik Mühendisi 45 yaşındaki Ali Boz, yelkenli tekneyle Güney Afrika’dan Brezilya’ya giderek 3 bin 600 mil yol yapacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Ocak 2016 Çarşamba, 11:03

Ferah IŞIK/DENİZLİ, (DHA)
Denizcilik tutkusuyla tanınan Denizlili mühendis Ali Boz, bir süre önce iki Amerikalı ve bir İngiliz ile internet üzerinde tanıştı. Daha sonra Güney Afrika’nın en uç noktası Ümit Burnu’ndan yelkenli tekneyle hareket edip, Atlantik Okyanusu’nu aşarak Brezilya’ya gitme kararı aldı. 25 Ocak’ta başlayacak yolculuğun Güney Afrika’nın Ümit Burnu’ndan başlayacağı belirtildi. Atlantik Okyanusu’nun güneyinde yer alan Saint Helena Adası’nda üç gün mola vereceklerini belirten Boz, yolculuğun 40 gün süreceğini belirtti.

Boz, “Atlantik Okyanusu’nu arkadaşlarımla birlikte yelkenli tekneyle geçeceğiz. Bu yolculuğa çıkmamdaki en büyük neden maalesef çok sevdiğim ülkemde mutsuz olmam. Kafamı dağıtmak için okyanuslara açılıyorum. Her gün terör olayları, şehit haberleri canımı fena yakıyor. Trafik kazalarında ölenler, doğal afetler, kısacası mutsuz bir toplum olduk. Kafamı dağıtmak için Atlantik Okyanusu’nu yelkenli tekneyle geçeceğim” dedi.

Ali Boz, yelkenli tekneyle Güney Afrika’dan Brezilya’ya kadar 3 bin 600 deniz mili gideceklerini ifade ederek, Türkiye’ye uçakla döneceğini kaydetti.

denizli-atlantiki-okyanusu-yelkenle-gececek-ali-boz-ic

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı