Kazım Arslan’a oğlundan duygusal veda - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kazım Arslan’a oğlundan duygusal veda

Kazım Arslan’a oğlundan duygusal veda

Antalya’da beyin kanaması geçiren ve 65 yaşında hayatını kaybeden CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan için ilk tören uzun yıllar içinde yer aldığı, mücadele verdiği Cumhuriyet Halk Partisi İl Merkezi’nde gerçekleştirildi. Arslan’ın oğlu Mesut Arslan, burada yaptığı konuşmayla babasına duygusal bir veda gerçekleştirdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Haziran 2019 Cumartesi, 10:54

Antalya’da yaşamını yitiren CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan son yolculuğuna uğurlanıyor. 65 yaşında hayata veda eden Kazım Arslan için ilk tören uzun yıllar mücadele ettiği, içinde yer aldığı Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Buradaki törene CHP’li milletvekilleri ve belediye başkanları, parti yöneticileri, CHP’liler, vatandaşlar ve Kazım Arslan’ın ailesi katıldı.

Kazım Arslan’ın naaşının parti önüne getirilmesinin ardından tören başladı.

İlk konuşmayı CHP İl Başkanı Mahir Akbaba yaptı. Ardından da Tokat Milletvekili Kadim Durmaz duygularını ifade etti.

OĞULDAN DUYGUSAL KONUŞMA
CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan’ın oğlu Mesut Arslan ise duygusal bir konuşma gerçekleştirdi. Burada konuşma yapması teklif edildiğinde çok düşündüğünü ve duygularını kaleme almak istediğini söyleyen Mesut Arslan, “Çok düşündüm, yazacak bir şey bulamadım. Veda etmek istemiyorum, bu nedenle de aklıma bir şey gelmedi” dedi.

Kazım Arslan’ın çok iyi bir eş ve çok iyi bir baba olduğun belirten Mesut Arslan, “Babamın iki aşkı vardı. Biri annem, diğeri de Cumhuriyet Halk Partisi’ydi. Büyürken babamızı hiç görmedik diyebilirim. Partisi için, ülkesi için gece gündüz demeden koşturdu. İlkeliydi, dürüsttü. Zaman zaman siyasette kötü günler geçirdi, ancak yılmadı, yıkılmadı. Israrına ve inancına hayrandım. Biz ‘bu kadar kendini yorma, bırak’ dediğimizde, ‘halka hizmet etmeyi seviyorum, bırakamam’ derdi. Aramızdan ayrılışı çok erken oldu. Ancak, elimizden bir şey gelmiyor, takdiri ilahi” dedi.

Oğul Arslan’ın konuşmasının ardından, Kazım Arslan için törene katılanlardan helallik alındı, dua edildi.

Duaların ardından Kazım Arslan’ın naaşı omuzlara alındı, evine götürüldü.

Kazım Arslan’ın naaşı, daha sonra cenaze namazının kılınacağı Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camisi’ne götürülecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı