REKLAMI GEÇ

Denizli Kızılay’da Osman Yüceliş dönemi

Denizli Kızılay’da Osman Yüceliş dönemi

Kızılay Denizli Şubesi olağan genel kurulu geçekleştirildi. Tek liste halinde yapılan seçimde Osman Yüceliş Denizli Kızılay Şubesinin yeni başkanı seçildi. Başkan Yüceliş ilk açıklamasında “Hilalin gücünü daha da yükseklere taşıyacağız” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Mart 2022 Pazartesi, 10:03

Türk Kızılay Denizli Şubesi olağan genel kurulunu hizmet binasında gerçekleştirdi. Genel Kurula Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Türk Kızılay Kan Bankası Bölge Müdürü Zafer Aydın, önceki dönemler Kızılay şube başkanları ve davetliler katıldı.

“EN ÖN SAFTA YERİMİZİ ALACAĞIZ”

Tek liste ile gidilen genel kurulda üyelerin çoğunluğunun oyunu alarak şube başkanı seçilen Osman Yüceliş, insani yardım hizmetlerinde en ön safta yer alacaklarını söyledi.

Yüceliş, “İnsanlarımızın en zor zamanlarında her daim yanlarında olacağız. Denizli’mizde omuzlarımıza aldığımız yükün farkındayız. Bilindiği gibi Pamukkale Kızılay Şubesinin kurucularındanım. Kızılay’ın çalışma şartlarını, yol haritasını ve gayretini en iyi bilen kardeşlerinizden biriyim. İnşallah yeni dönemde Kızılay’ın özüne uygun güçlü bir çalışma anlayışıyla gerek afet dönemlerinde gerekse insanlarımızın ihtiyaç dönemlerinde hep yanlarında olmanın derdinde olacağız. Memleketimizin zor günlerinin derdiyle hep birlikte dertleneceğiz” dedi.

“İMKÂN SAHİPLERİ İLE İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ BULUŞTURACAĞIZ”

Kızılay’ın çalışmalarına toplumun tüm kesimlerinin destek vermesinin önemine değinen Başkan Yüceliş, “Türk Kızılay Türkiye’nin en yaygın sivil toplum kuruluşudur. Bugüne kadar vatandaşlarımızın hep desteğini alan Kızılay’ımız inanıyorum ki yeni dönemde daha da güçlü yol yürüyecektir. Türk Kızılay’ı sadece Türkiye’de değil, dünyanın dört bir yanında faaliyetlerini sürdürüyor. Bizler de Denizli’mizde üzerimize düşeni hep birlikte yapmanın derdinde olacağız. Elimizi taşın altına birlikte koyacağız. İhtiyaç sahiplerine el uzatmak, yardım etmek bizim inancımızın ve kültürümüzün de bir emridir. Bu bağlamda imkân sahipleri ile ihtiyaç sahiplerini buluşturmak için gayret içinde olacağız. Bu hayırlı hizmetleri inanıyorum ki yola çıktığımız arkadaşlarımız ile birlikte sorumluluk ve yüksek bilinçle yerine getirmeye çalışacağız” dedi.

“YAPTIĞIMIZ İYİLİKLER EN BÜYÜK GÜVENCEMİZ”
Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç ise, Kızılay’ın Türkiye’de ve Dünya genelinde yaptığı çalışmaları paylaştı. Turunç, “İnsanın bir ömrü vardır. Bu ömrün nerede ve nasıl biteceği belli değildir. İnsan bu sona gelmeden önce yapabileceği maddi ve manevi yardımları yapmaktan geri durmamalıdır. Sonsuzluk âleminde bizi kurtaracak olan belki bir yetimin başını okşamak, belki bir teyzemizi yoldan karşıya geçirmek, belki bir hastayı ziyaret etmek, bekli de bağışta bulunduğumuz gayrimenkullerimizdir. Bu doğrultuda çalışmalıyız. Çünkü yaptığımız iyilikler en büyük güvencemizdir. Denizli Kızılay Şubesinin çalışmalarını takdirle izliyoruz. Görevi devralan yeni başkanımız Osman Yüceliş’e ve yönetimine başarılar diliyorum” dedi.

Başkan Osman Yüceliş’in listesinde ise, Fatih Işık, Hüseyin Başgün, İsmail Muhlis, Mahmut Tekin, Ömer Tekinkaya, Öznur Yaşar, Sadık Gürsoy, Zafer Ersin Topoğlu, Mehmet Curavcı, Bayram Ali Çoban, Volkan Gürsoy, Aynur Kartalcı, Alpaslan Albay, Muhammet Kısaç, Yasin ramazan Topçu, Muharrem Kuru, Zekeriya Ceviz yer aldı.

Denetim Kurulunda ise Necip Helvacı ve Emin Şen görev aldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı