Adliyeye sevk edilen isimler netleşti - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Adliyeye sevk edilen isimler netleşti

Adliyeye sevk edilen isimler netleşti

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında haklarında gözaltı işlemi uygulanan ve öğleden sonra adliyeye sevk edilen 19 kişinin isimleri netleşti. Sorguları süren 19 kişinin arasında Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer, eski TKDK İl Koordinatörü Ümit Dağdeviren ve Adem Oklu gibi önemli isimler bulunuyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Ağustos 2016 Cuma, 17:05

FETÖ/PDY ile bağlantıları oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 19 kişi Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından öğleden sonra adliyeye sevk edilmişti. Mahkemece sorguları süren bu kişilerin isimleri de netleşmeye başladı.

Paralel yapıya yakın oldukları öne sürülen ve 15 Temmuz darbe girişiminin ardından bu kapsamda başlatılan soruşturmalarda gözaltına alınanlar arasında önemli isimler bulunuyor.

Adliyede ifade veren isimler arasında Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer, darbe girişiminden önce FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan, daha sonra serbest bırakılan eski Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Denizli İl Koordinatörü Ümit Dağdeviren, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) Doğal Kaynaklar Ruhsat ve Kültür Varlıkları Müdürü, AK Parti Merkezefendi Belediye Başkan Aday Adayı Adem Oklu, AK Parti eski Belediye Meclis Üyesi Sezai Günalp gibi önemli isimler yer alıyor.

ADLİYEYE SEVK EDİLEN VE SORGULARI SÜREN İSİMLER:
Ali Çelikkol
Necdet Özer
Alaattin Yavaşlar
Abdurrahman Kaplan
İskender Damgacı
Hüseyin Moralıoğlu
Bilal Gören
Ali Süt
Levent Yaşar
Mehmet Yavaş
Osman Özen
Ümit Dağdeviren
Adem Oklu
Ahmet Özkan Haybat
Sezai Günalp
Özkan Atik
Vali Aytuğ
Mehmet Yılmaz
Hasan Basri Metin

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı