Ameliyattan sonra uyandırılamayan Miray’ın ölümüne ilişkin inceleme başlatıldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Ameliyattan sonra uyandırılamayan Miray’ın ölümüne ilişkin inceleme başlatıldı

Ameliyattan sonra uyandırılamayan Miray’ın ölümüne ilişkin inceleme başlatıldı

Acıpayam’da parkta oynarken kolu kırılan, ameliyata alınan ve bir daha uyanamayan 6 yaşındaki Miray Tokdemir’in ailesi şikayetçi olacağını açıkladı, Sağlık Müdürlüğü ise soruşturma başlattı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 24 Eylül 2020 Perşembe, 22:05

Acıpayam ilçesinde kırılan koluna yapılan ameliyattan sonra uyandırılamayan 6 yaşındaki kız çocuğu, 12 gün süren hayat mücadelesini kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Acıpayam Belediyesinde çalışan Mehmet Ali Tokdemir’in 6 yaşındaki kızı Miray Tokdemir, 11 Eylül’de Yassıhöyük Mahallesi’nde oynarken kolunu kırdı.

Ambulansla Denizli’de özel bir hastaneye kaldırılan küçük Miray, ertesi gün ameliyata alındı.

Operasyonun ardından yoğun bakım ünitesine kaldırılan Miray Tokdemir, iki gün uyanmayınca Pamukkale Üniversitesi Hastanesine sevk edildi. Miray Tokdemir, bilinci kapalı olarak sevk edildiği hastanede 10 gün süren müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi.

Küçük kızın, kesin ölüm nedenin belirlenmesi için otopsi yapıldı.

Otopsinin ardından aile tarafından alınan cenaze, Çarşı Camisi’nde kılınan namazın ardından Acıpayam Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü, konuyla ilgili inceleme başlattı.

“ŞİKAYETÇİ OLACAĞIZ”
Baba Mehmet Ali Tokdemir’in dayısı Görkem Kavaklı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dedesinin vefatı nedeniyle ailesiyle gittiği Yassıhöyük Mahallesi’nde salıncaktan düştüğünü aktardı.

Ölüm haberiyle büyük şok yaşadıklarını belirten Kavaklı, ölümünde sorumluluğu bulunan kişilerden şikayetçi olacaklarını bildirdi.

Bu arada Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan da başsağlığı mesajı yayımladı. DENİZLİ (AA)

Yorumlar

ZAFER   -  Bağlantı 24 Eylül 2020, 22:19

BU ÖZEL HASTAENİN ADI ?

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı