'Ankara Kuşu' FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

‘Ankara Kuşu’ FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı

‘Ankara Kuşu’ FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı

Özellikle Denizli’deki Ak Partili muhaliflerin bilgi sızdırarak gündem yaratmaya çalıştığı ve paylaşımları ile Denizli’de de gündem yaratan Ankara Kuşu isimli twitter hesabını yöneten yerel gazeteci O.Y. FETÖ/PDY’ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, gözaltına alındı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Nisan 2020 Perşembe, 09:55

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında sosyal paylaşım sitesi Twitter’da ‘Ankara Kuşu’ kullanıcı adıyla ünlenen O.Y. hakkında gözaltı kararı verdi. O.Y., gece saatlerinde polis ekiplerince gözaltına alındı. Bir dönem gazetecilik de yaptığı belirtilen O.Y.’nin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Ak Parti içindeki muhalif seslerin büyük beğeniyle takip ettiği Ankara Kuşu isimli hesap, Denizli ile ilgili de çok sayıda iddia gündeme getirmişti. Hesaba, seçimler öncesi Denizli’deki rakiplerini egale etmek isteyen Ak Parti içinde yer alan belediye başkanları ve adayları ile milletvekili adayları ve yakınlarının bilgi sızdırdığı iddia ediliyordu. O.G’nin ifadesinde vereceği isimlere göre operasyonun genişleyebileceği belirtiliyor.

Yorumlar

İsmail Metinkaya   -  Bağlantı 2 Nisan 2020, 23:29

Haberi kim yazdıysa ona sormak istiyorum.Rakiplerini EGALE etmek ne demek.Böyle anlamadıkları sözcuklerin turkcesini yazması hem bizim için hem kendisi için uygun olur. EGALE ETMEK Eşitlemektir. ”ekarte etmek”mi demek istemiş yoksa.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı