REKLAMI GEÇ

Burak Üsteğmen gözyaşları içinde uğurlandı

Burak Üsteğmen gözyaşları içinde uğurlandı

Sarayköy’de, ördek avlamak isterken bindiği botun alabora olması sonucu Büyük Menderes Nehri’nde boğularak ölen ve cenazesi 16 gün sonra bulunan Kara Pilot Üsteğmen Burak İz, son yolculuğuna komutanlar ve sevenleri tarafından uğurlandı.

Şengül Boz / DENİZLİHABER / 22 Şubat 2015 Pazar, 14:44

İstanbul’daki 4’üncü Kara Havacılık Alay Komutanlığı’nda görevli ve bir yılık evli olan Pilot Üsteğmen Burak İz, memleketi Sarayköy’e izinli olarak gelmiş, 3 Şubat’ta Özgür Kaval, Önder Kaval ve İsmail Kaval ile birlikte lastik bota binerek ördek avlamak için Büyük Menderes Nehri’ni girmiş, ancak botun alabora olması sonucu suda kaybolmuştu.

denizli-ustegmen-iz-cenaze-ic

KOMUTANLAR GELDİ
Kaval kardeşlerin sağ kurtulduğu olaydan 16 gün sonra cenazesi Feslek Regülatörü’nde bulunan Üsteğmen Burak İz için Ulu Cami’de cenaze töreni düzenlendi. Buradaki törene Vali Şükrü Kocatepe, CHP Milletvekili Adnan Keskin, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci,Aydın İl Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Murat Kırkaya, 11. Motorlu Piyade Tugay komutanı Tuğgeneral Erhan Uzun, Denizli İl Jandarma Komutanı Kd. AlbayCengiz Yıldız, ailesi ve vatandaşlar katıldı.

GÜMÜŞLER MEZARLIĞI’NDA TOPRAĞA VERİLDİ
Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Pilot Üsteğmen Burak İz’in tabutu bir süre askerlerin omuzunda taşındı.

denizli-ustegmen-iz-cenaze-ic-1

Daha sonra Gümüşler Mezarlığı’na götürülen İz’in cenazesi, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Yorumlar

Bakış Açısı   -  Bağlantı 22 Şubat 2015, 22:07

Allah Rahmet Eylesin.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı