REKLAMI GEÇ

Başsavcı Alper’in ölümüyle sonuçlanan kaza ile ilgili flaş gelişme: 2 tahliye var

Başsavcı Alper’in ölümüyle sonuçlanan kaza ile ilgili flaş gelişme: 2 tahliye var

Denizli Cumhuriyeti Başsavcısı Mustafa Alper’in hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan kazanın ardından açılan davanın ilk duruşması yapıldı. Mahkeme heyeti araç sahibi ve şantiye şefinin tahliyesine, şoförün ise tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Ayhan Akar / DENİZLİHABER / 21 Ağustos 2017 Pazartesi, 11:31

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in (48) içinde bulunduğu, makam şoförü Muzaffer Akşehirli yönetimindeki 20 AB 548 plakalı otomobil, geçen 10 Mayıs’ta Denizli D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na giderken, Uğur Tufan (53) yönetimindeki 64 DL 821 plakalı hafriyat yüklü kamyonla çarpışmış, Başsavcı Alper ile şoförü Akşehirli hayatını kaybetmiş, koruma polisi Ramazan Uğur da yaralanmıştı.

Kazanın ardından açılan soruşturma kapsamında kamyon şoförü Uğur Tufan, kamyon sahibi Zeki Akyol ve şantiye şefi İbrahim Yağız tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

İLK DURUŞMA YAPILDI
Denizli 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açıklan davanın ilk duruşması gerçekleştirildi. Duruşmaya tutuklu sanıklar şoför Uğur Tufan, kamyon sahibi Zeki Akyol ve şantiye şefi İbrahim Yağız katıldı.

2 TAHLİYE ÇIKTI
Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan kamyon sahibi Zeki Akyol ve şantiye şefi İbrahim Yağız’ın tahliyesine karar verdi. Kamyon şoförü Uğur Tufan’ın ise tutukluluk hali devam ediyor.

Başsavcı Alper’in hayatını kaybetmesine yol açan kazanın duruşması Kasım ayında devam edecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı