REKLAMI GEÇ

Denizli Emniyet Müdürlüğü dronlarla trafiği anbean denetliyor

Denizli Emniyet Müdürlüğü dronlarla trafiği anbean denetliyor

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Denizli İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, Denizli’de yaşanan kazaların önüne geçmek, sürücülerin trafik kurallarına uymalarını sağlamak için denetimlere ve uygulamalara önem verdiklerini söyledi. Özellikle dronlarla kentin her bölgesinde trafiği havadan takip ettiklerini belirten Sağdıç, amaçlarının trafikte kural ihlalleri noktasında caydırıcılığı sağlayıp, güvenli bir trafik konforu yaratmak olduğunu vurguladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Aralık 2023 Salı, 11:53

Denizli İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, Denizli Gazeteciler Cemiyeti (DGC) Yönetimine iadeyi ziyarette bulundu. Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Nuri Boyacı, ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirirken, Denizli yerel medyasının durumu, özellikleri konusunda bilgiler verdi. Şehrin güvenliği ve huzuru konusunda uygulamalara ve denetimlere önem verdiklerini belirten İl Emniyet Müdürü Sağdıç, trafik denetimlerinde de dronları etkin kullandıklarını söyledi.

“DRONLARLA DENETİM YAPIYORUZ”
Denizli’de yaşanan kazaları minimize etmek, sürücülerin daha dikkatli ve bilinçli olmalarını sağlamak amacıyla trafik denetimlerinin yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten Sağdıç, “Trafik ortamında kazaların önüne geçilmesi, insan yaşamının, sağlığının korunması, maddi kayıpların azaltılması için denetimlere önem veriyoruz. Uygulamalarımızı dronlarlada havadan takiple destekliyoruz. Trafik denetimlerimizi daha etkin ve caydırıcı olarak yapıyoruz. Burada amacımız; trafikte tehlikeli sonuçları olabilecek davranışların, kural ihlallerinin en aza indirilmesi ve güvenli, konforlu bir trafik ortamının şehrimizde daim kılınmasıdır. Sürücülerin uygulama ekiplerimizi gördükten sonra, trafik kurallarına riayeti değil, trafiğe çıktıkları andan itibaren kurallara uymaları çok önemli. Dronlarla havadan destek sayesinde sürücülerin trafikte kural ihlalleri apaçık görülebilmekte. Amaç burada cezai müeyyide değil, sürücülerimizin trafikte kurallara her daim uymalarını sağlamak, trafik bilincini artırmak, kural ihlalleri noktasında caydırıcılık sağlanmasıdır” dedi.

“MAHALLELER ARASI FUTBOL TURNUVASI BAŞLIYOR”
Ziyarette önemli bir sosyal proje hakkında bilgiler veren Sağdıç, gençleri spora teşvik etmek amacıyla, “Mahallemde Maç Var” sloganıyla hazırladıkları mahalleler arası futbol turnuvasının yakında başlayacağını duyurdu. 50 gibi önemli sayıda bir takımın başvurusunu yaptığını belirten Sağdıç, “Gençlerimizi spor yapmaya teşvik eden bu sosyal projemizi önemsiyoruz. Mahallelerimiz bir bir takımlarını kurdu. Turnuvaya başvurularını yaptı. Birçok kamu kurumumuzla paydaş olarak yürüttüğümüz, muhtarlarımızdan da büyük destek aldığımız turnuva çok yakın zamanda başlayacak. Şehrimizde, her mahallemizde futbol heyecanı yaşanacak. Gençlerimizin spor dalında başarılarını ortaya koyacağı, yeni cevherlerin keşfedileceği turnuva her anlamda güzel sonuçlar getirecek” dedi.

Yorumlar

denizli   -  Bağlantı 19 Aralık 2023, 13:49

Denetlemede TIR ve Kamyonların Üçgen yönünden Denizli-Muğla-Antalya çıkışına kadar olan kısmındaki orta şerit ve sol şeritten gitmeleri de dahil olsun.

ö. karakaya   -  Bağlantı 19 Aralık 2023, 12:00

Sayın Müdürüm şu Fahri Müfettişlik kaldırılsın. Çok basit cezalar yazıyorlar. Kötü niyetle kullanılabilir. Emekliler genel de fahri müfettiş oluyor. Önüne gelene sinyal şu bu diye gereksiz cezalar yazdırıyorlar. Polisten başkası ceza yazamamalı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı