Adliyedeki arkadaşlarına ekmek arası uyuşturucu getirdi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Adliyedeki arkadaşlarına ekmek arası uyuşturucu getirdi

Adliyedeki arkadaşlarına ekmek arası uyuşturucu getirdi

Denizli Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, başarılı bir operasyona daha imza attı. Adliyeye gelen ekmek arası uyuşturucu ise durumun ciddiyetini bir kez daha gözler önüne serdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Şubat 2019 Salı, 14:57

Denizli Emniyet Müdürlüğü, uyuşturucu ile mücadeleye aralık vermeden devam ediyor. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri, son yaptıkları operasyonla uyuşturucu tacirlerine yine göz açtırmadı. Ancak yakalanan şüphelilerin adliye binasında işlemleri yapılırken arkadaşları tarafından ekmek arasına konularak getirilen uyuşturucu ilaçlar ise bu konudaki ciddiyeti bir kez daha gözler önüne serdi.

Uyuşturucu ile Mücadele Aplikasyonu
İçişleri Bakanlığı tarafından sokak satıcılarıyla mücadeleye vatandaş gözetimini ve katkısını sağlamak amacıyla 26 Eylül 2018 tarihinde başlatılan, appstore, playstore programları üzerinden indirilerek cep telefonlarına kurulumu yapılan UYUMA (Uyuşturucu ile Mücadele Aplikasyonu) ihbar projesi ile Denizli Emniyet Müdürlüğüne yapılan uyuşturucu ihbarı sonucu operasyon gerçekleştirildi.

5 kişi yakalandı
İhbarda uyuşturucu madde satışı yapıldığı bildirilen bölgeye hızla ulaşan narkotik ekipleri sokak satıcılarından uyuşturucu madde temin eden 5 kişiyi kıs kavrak yakaladı ve uyuşturucu maddelere el koydu. Hemen ardından şahısların uyuşturucu temin ettiği adrese baskın düzenleyen Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri, satışa hazır halde paketlenmiş 42 gram eroin maddesi ele geçirdi. İki uyuşturucu satıcısı gözaltına alındı.

Şüpheliler tutuklandı
Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak Suçundan adli mercilere sevk edilen iki şüphelinin adliye binasında işlemleri devam ederken M.E. isimli üçüncü şahıs tarafından şüphelilere ekmek arası yiyecek getirildi. Yapılan kontrolde ekmek arası yiyeceğin içinde 2 adet suboxone hap ile 0,5 gram sentetik kannobinoid maddesi bulundu. M.E. isimli şahıs da olayla bağlantılı olarak yakalandı. Uyuşturucu Madde Ticareti Yaptıkları tespit edilen 3 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Zehir tacirlerine göz açtırmayan narkotik ekipleri il merkezinde yaptıkları ayrı bir çalışmada ise yabancı uyruklu şahısların kullandığı bir aparta da operasyon düzenledi. İkamet içerisine gizlenen 150 gram metamfetamin maddesi ele geçirildi.

Vücudunun içinden uyuşturucu çıktı
Yürütülen bir diğer çalışmada ise elde ettikleri bilgileri değerlendiren Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri, temin ettiği uyuşturucu maddeleri yutma yöntemiyle ilimize getiren bir şahsı yakaladı. O.R.isimli yabancı uyruklu şüphelinin şeffaf poşetlere sararak yuttuğu 5 poşet halindeki uyuşturucu maddeler adli makamlarca yaptırılan sağlık kontrollerinde radyoloji çekimiyle görüntülendi. Hastanedeki tıbbi müdahale ile şüphelinin yuttuğu 2,5 gram eroin maddesi çıkartıldı. Mahkemeye sevk edilen şüpheli tutuklandı.

Tüm bu çalışmaların ardından Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlilerince 87 gram eroin maddesi, 159 gram metamfetamin maddesi, 10 miligram likit- 4 gram kubar esrar maddesi, 1 gram sentetik kannobinoid maddesi ele geçirildi. Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak Suçu kapsamında yakalanarak adli makamlara sevk edilen 17 şüphelinin tamamı tutuklandı. Uyuşturucu madde kullanıcısı 27 şahıs hakında yasal işlem yapıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı