Vali adıyla dolandırıcılık uyarısı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Vali adıyla dolandırıcılık uyarısı

Vali adıyla dolandırıcılık uyarısı

Denizli Valiliği’nden vali, vali yardımcısı ve özel kalem müdürünün isimlerinin kullanılarak dolandırıcılık yapılmaya çalışıldığı uyarısı geldi. Açıklamada herhangi bir kamu kuruluşunun ya da kamu çalışanının telefon ve diğer iletişim yollarıyla yardım toplama çalışması yapmayacağı bildirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Aralık 2016 Cuma, 16:31

Son dönemlerde Vali Ahmet Altıparmak, vali yardımcıları ve özel kalem müdürünün adı kullanılarak dolandırıcılık yapılmaya çalışıldığı bilgilerinin alınmasıyla Valilik harekete geçti.

Denizli Valiliği’nden yapılan açıklamayla vatandaşlar uyarıldı, bu tür kişilerle karşılaşanların durumu güvenlik güçlerine bildirmeleri istendi.

Açıklamada, “Son zamanlarda art niyetli kişiler tarafından Denizli Valisi, vali yardımcıları, özel kalem müdürünün adları kullanılarak; iş adamlarımız ve hayırsever vatandaşlarımızın ev, iş veya cep telefonlarından arandıkları, çeşitli bahanelerle Valiliğimiz adına bağış ve yardım kampanyası adı altında para talebinde bulunarak dolandırıcılık teşebbüslerinin artarak devam ettiği tespit edilmiştir. Denizli Valiliği’nin veya herhangi bir kamu kurumumuzun vatandaşlarımız, işadamlarımız ve esnafımızdan; telefon veya diğer iletişim yollarıyla herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir talebi veya yöntemi bulunmamaktadır. Valiliğimizin ve herhangi bir kamu kurumunun veya kamu yöneticisinin adını kullanarak telefon vb. yöntemle yardım toplamaya çalışan dolandırıcılara hiçbir şekilde itibar edilmemesini, tedbir amaçlı olarak da böyle bir durumla karşılaşan vatandaşlarımızın öncelikle Valilik Özel Kalem Müdürlüğü ile görüşerek durumu bildirmelerini (0258-265-18-82), ardından Emniyet Müdürlüğü’nün (155) veya Jandarma Komutanlığı’nın (156) numaralı telefonlarını arayarak ihbarda bulunulması önemle rica olunur” denildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı