REKLAMI GEÇ

Denizlili öğretmen kimseyi öldürüleceğine inandıramadı

Denizlili öğretmen kimseyi öldürüleceğine inandıramadı

Ardahan’ın Göle İlçesi’nde, 20 gün önce göreve başlayan Denizlili anaokulu öğretmeni, uğradığı satırlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

/ DENİZLİHABER / 12 Mart 2010 Cuma, 17:28

Ardahan’ın Göle İlçesi’ndeki, Göle Merkez Anaokulu’nda görevli ana sınıfı öğretmeni 25 yaşındaki Saadet Ulus, okula gitmek üzere Kazım Karabekir Mahallesi’ndeki evinden ayrıldı. Ulus, evinin önünde, işsiz ve evli olduğu öğrenilen Yalçın A.’nın bıçaklı saldırısına uğradı. Göle Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Ulus hayatını kaybederken, saldırgan Yalçın A. polis tarafından gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Ocak ayından beri Göle İlçesi’nde görev yapan Ulus, daha önce sözleşmeli öğretmen olarak görev yaptığı İstanbul’da, Yalçın A. hakkında kendisini rahatsız ettiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu. Daha sonra ataması Ardahan’ın Çallıdere Köyü’ne yapılan Ulus’un tayini, yaptığı suç duyurusuna istinaden, güvenlik nedeniyle geçici olarak ilçe merkezinde alınmıştı.

Bir başka cinayet suçundan da aranan Yalçın A’nın, aşkına karşılık vermeyen Saadet Öğretmen’in izini sürüp, bir gün önce İstanbul’dan Göle’ye geldiği belirlendi. Saadet Öğretmen’i araştırmaya başlayan Yalçın A., okulunu ve evini öğrendi. Öğretmen Saadet Ulus, katilinin sokakta kendisini beklediğinden habersiz, bugün saat 08.00 sıralarında evinden çıktı. Yaklaşık 500 metre uzaklıktaki görev yaptığı Merkez Anaokulu’na gitmek için caddede yürümeye başlayan Saadet Öğretmen’e, aşkına karşılık vermediği Yalçın A. elindeki satırla saldırdı. Bir anda satır darbeleriyle neye uğradığını şaşıran Saadet Öğretmen çığlık atarken, Yalçın A. ona peş peşe vurmayı sürdürdü. Çevredekilerin müdahalesiyle Yalçın A. kaçarken, Saadet Öğretmen de çağırılan 112 Acil Servis ambulansıyla Göle Devlet Hastanesi’nde götürüldü. Ancak Saadet Öğretmen doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

Saadet Öğretmen’in ölümü, öğretmen arkadaşlarını ve öğrencilerini yasa boğdu. Cinayetin ardından saldırganın peşine düşen Göle Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilçede geniş güvenlik önlemi aldı. Yapılan operasyonlarla her yerde aranan Yalçın A, olaydan bir saat sonra ilçe çıkışında görüldü. Hemen bu bölgeye sevk edilen ekipler, Yalçın A’yı yakaladı.

Gözaltına alınıp Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Yalçın A., ilk ifadesinde cinayeti işlediğini itiraf etti. Saadet Ulus’u çok sevdiğini belirten Yalçın A. ifadesinde, “İstanbul’da tanıştık. Onu çok seviyordum. Mektuplar yazıyordum. Ama o bana yüz vermediği gibi tersledi. Bana yüz vermediği ve terslediği için öldürdüm” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı