REKLAMI GEÇ

DİLENCİ OPERASYONU

DİLENCİ OPERASYONU

Denizli Belediyesi ve Emniyet Müdürlüğü, Ramazan ayı öncesi dilencilere yönelik operasyonlarını artırdı. Ege’nin çeşitli illerinden ve Denizli’nin bazı ilçelerinden gelip, Ramazan ayında dilencilik yapacakları tespit edilen 24 dilenci, şehir dışına çıkarıldı.

/ DENİZLİHABER / 19 Ağustos 2009 Çarşamba, 17:59

Denizli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü Ekipleri, Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte halkın manevi duygularını sömüren dilencilere karşı operasyonlarını sıklaştırdı. Son operasyonda, zabıta ekiplerine Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri de destek verdi.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların namaz kılmak üzere yoğun olarak geldiği Bayramyeri, Ulu Camii, Yeni Cami ve kentin işlek caddelerine ayrı bir önem veriyor. Sivil zabıta ve polisin de görev aldığı operasyonda 24 dilenci henüz dilenemeden yakalandı. Bayramyeri Cami’nde 7, Ulu Cami’de 6 ve diğer camilerde de 11 olmak üzere 24 dilenci yakalandı. Dilencilerin, yapılan inceleme sonucu Ramazan ayı için Ege’nin çeşitli il ve ilçelerinden Denizli’ye geldiği tespit edildi. Bu arada birçok dilencinin küçük çocuklarını da dilenmek de kullandığı tespit edildi. Ekipler yaklaşık 3 saat süren operasyonun sonunda kimlik bilgilerini alarak dilencileri otogara götürdü. Dilenciler geldikleri il ve ilçelere gönderildi.

Denizli Belediyesi Zabıta Müdürü Süleyman Erdoğan, vatandaşların Ramazan ayını huzur ve güven içinde geçirmeleri için operasyonları artırdıklarını belirterek, ‘Dilenciler, vatandaşlarımızın manevi duygularını sömürüyor. Birçok dilenci, kendisine para verenlerden daha iyi şartlarda yaşıyor. Bunun vatandaşlarımızca bilinmesini ve dilencilere karşı duyarlı davranmalarını istiyoruz. Normal operasyonlarımıza ek olarak Ramazan ayı için ek önlem aldık. Amaca ulaşıncaya kadar operasyonlarımız devam edecek’ dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı