Drift yaptıktan sonra polisten kaçan sürücüye 7 bin lira ceza kesildi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Drift yaptıktan sonra polisten kaçan sürücüye 7 bin lira ceza kesildi

Drift yaptıktan sonra polisten kaçan sürücüye 7 bin lira ceza kesildi

Dirift yaptığı için polisin dur ihtarına uymayıp kaçan ve aracı terk edilmiş olarak bulunan sürücüye 7 bin lira ceza kesildi. Ayrıca sürücünün ehliyeti alındı, aracı trafikten men edildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Temmuz 2019 Cumartesi, 10:34

DENİZLİ (AA) – Denizli’de otomobiliyle “drift” yapan sürücüye 7 bin lira para cezası kesildi.  Alınan bilgiye göre, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda uygulama yapan Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, 48 LC 381 plakalı otomobilin sürücüsünün drift yaparak trafiği tehlikeye düşürdüğünü görüp aracı durdurmak istedi.

Polisin dur ikazına uymayan otomobil bölgeden uzaklaştı. Kısa süreli yaşanan kovalamacanın ardından trafik polisleri, otomobili, Merkezefendi ilçesi Saraylar Mahallesi 358 Sokak’ta terk edilmiş olarak buldu.

Daha sonra sürücü F.T’ye ulaşan ekipler, “drift yaparak trafiği tehlikeye sokmak ve tehlikeli araç kullanmak” suçundan 7 bin lira para cezası uyguladı. Sürücünün ehliyetine 2 ay süreyle el konulurken, araç da 2 ay süreliğine trafikten men edildi.

Araç, çekiciyle yediemin otoparkına götürüldü.

Yorumlar

Mustafa Akbaş   -  Bağlantı 6 Temmuz 2019, 12:41

2 ay nedir ki? 2 sene alacaksın ehliyeti ki akıllansın. 2 ay sonra yine yapacak aynı hareketi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı