REKLAMI GEÇ

Eşini boğarak öldürüp cesedini gömen zanlıya ağırlaştırılmış müebbet

Eşini boğarak öldürüp cesedini gömen zanlıya ağırlaştırılmış müebbet

Geçtiğimiz yıl 2 Mart günü eski eşi Fatma Çetin’i (32) iple boğarak öldüren Ebubekir Karakurt (40) hakkında mahkemeden karar çıktı. Denizli 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dört celsede tamamlanan yargılama sonunda mahkeme heyeti sanığa ağırlaştırılmış müebbet hepis cezası verdi.

Ali Bilge / DENİZLİHABER / 12 Temmuz 2023 Çarşamba, 10:45

Karar duruşmasında sanık Karakurt mahkemede hazır bulundu. Öldürülen Fatma Çetin’in eşi Ahmet Çetin de duruşma salonundaki yerini aldı. Sanığın akli dengesinin yerinde olup olmadığına yönelik raporun da dosyaya girmesi ile taraflara rapora itirazları soruldu. Hem müşteki hem de sanık avukatları rapora itirazda bulunmadıklarını belirtti. Cumhuriyet Savcısı olaya ilişkin son mütalaasını sundu. Mütalaasında sanığa haksız tahrik ve takdiri indirimler uygulanmaksızın, tasarlayarak ve kasten öldürme suçlarından cezalandırılması ayrıca konut dokunulmazlığı ihlal suçundan ceza verilmesi istendi.

‘SUÇU PLANLAYARAK İŞLEDİ’
Ahmet Çetin savcılığın mütalaasına katıldığını ve sanığın cezalandırılmasını istedi. Müşteki avukatı; “Sanık tasarlayarak boşandığı eşini öldürmüştür. Sanık sebat ve ısrarla fiili gerçekleştirmiştir. Bu da tasarlayarak öldürdüğünün göstergesidir. Ayrıca ifadesinde cinayete karar verdiğini söylemiştir. Önceden hazırlık ve plan dahilinde eylemini gerçekleştirmiştir. Hiçbir gerekçe olmadan kıskançlık olgusu ile cinayeti işlemiştir. İki çocuğun annesiz kalmasına sebebiyet vermiştir. Hiçbir indirim hükmü uygulanmaksızın tasarlayarak, eziyet çektirerek öldürmek ve konut dokunulmazlığını ihlalden cezalandırılmasını talep ediyoruz” dedi.

‘KISKANÇLIK OLSAYDI EVLENMEZSİNE İZİN VERMEZDİM’
Söz alan Ebubekir Karakurt; “Avukatın söylediklerine itirazım var. Mesele kıskançlık değildi. Kıskançlık olsa evlenmesine müsaade etmezdim. Benimle sürekli uğraşıyordu. 3-4 kez evlenme kararı aldım Fatma Çetin hep araya girip kadınları vazgeçirdi. En son evlenmek üzere olduğum kadına ise erkekliğimle ilgili laf ederek vazgeçirdi. Tüm bu yaşananlardan dolayı çok pişmanım” dedi.
Sanık müdafii ise tahrik hükümlerinin uygulanmasını talep ederek, sanığın samimi ikrarı ve pişmanlığını hatırlattı.

‘ÇOK PİŞMANIM’
Mahkeme heyeti başkanı hükmün açıklanmasından önce son kez sanığa söz verdi. Sanık; “Çok pişmanım. Uzak durmaya çalıştım. Beni hep sinir etmeye çalıştı. O yüzden sürekli kavga ettik. Anne ve babasıyla konuştum. Fakat babası yüzüme tükürdü. Buna rağmen barışmıştım. Kendisi istemediği halde onu tatile götürdüm. Beni istemediği için evden ayrıldım” diye konuştu.
Mahkeme heyeti son sözlerden sonra sanık hakkında ‘tasarlayarak öldürme’ ve ‘boşandığı eşi kasten öldürme’ suçlarından tahrik hükümleri ve iyi hal indirimi uygulanmaksızın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına, ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ suçundan da 6 ay hapis cezasına hükmetti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı