REKLAMI GEÇ

“Gaipten sesler duyuyorum” diye eşini öldüren kocaya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası

“Gaipten sesler duyuyorum” diye eşini öldüren kocaya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası

Pınarkent’te 18 yaşındaki eşi Elif Irmak’ı kendisinden habersiz kürtaj yaptırmakla suçlayıp, 4 bıçak darbesi ile öldüren, araya girmek isteyen babası Hikmet Irmak’ı da (52) yaralayan Ahmet Emre Irmak (25), yargılandığı 5. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tahrik indirimi uygulamaksızın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Babasını da yaraladığı için 3 yıl 9 ay hapis cezası da verilen Irmak, daha önce “gaipten sesler duydum” diyen sanık için “akıl sağlığı yerinde” raporu alınmıştı. Sanık son savunmasında, öldürdüğü eşinin ailesinden özür diledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Aralık 2023 Salı, 16:39

Olay, geçen yıl 30 Kasım’da Pınarkent Mahallesi 134 Sokak’ta meydana geldi. Tekstil işçisi Ahmet Emre Irmak ile yaşı küçük olduğu için ailesinin izniyle 2021’in Kasım ayında evlendiği Elif Irmak arasında tartışma çıktı. Elif Irmak’ın kendisinden habersiz kürtajla bebek aldırdığını ileri süren Ahmet Emre Irmak, araya giren babası Hikmet Irmak’ı bacağından bıçakla yaraladı. Irmak, ardından aynı mahallede yaşayan kayınpederinin yanına götürmek için evden çıkardığı eşi Elif’i, yaklaşık 100 metre saçından tutup sürükledi. Sokakta da tartışmayı sürdüren Ahmet Emre Irmak, bıçakla eşini göğsünden, karnından ve sırtından toplam 4 bıçak darbesiyle yaraladı. Ahmet Emre Irmak’ın olaya tanık olan annesi Nazan Irmak, 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayıp, ihbarda bulundu. Olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, sokakta kanlar içinde yatan Elif Irmak’ın öldüğünü belirledi. Hikmet Irmak ise ambulansla Denizli Devlet Hastanesi’ne kaldırılıp, tedaviye alındı.

İDDİANAMEDE AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPSİ İSTENMİŞTİ
Soruşturmanın ardından Ahmet Emre Irmak hakkında iddianamede hazırlandı. İddianamede Irmak’ın eşi Elif Irmak’ı hamileyken bebeğini kürtajla aldırmakla suçlayıp, öldürdüğünü kabul ettiği yer aldı. Yapılan otopside Elif Irmak’ın hamile olmadığı, yakın zamanda kürtaj yaptırmadığının anlaşıldığı belirtildi. Ahmet Emre Irmak’ın eşinin kendisinden habersiz kürtaj yaptırdığı yönündeki savunmasına itibar edilmemesi gerektiği vurgulandı. İddianamede, sanık hakkında haksız tahrik hükümlerinin uygulanmaması gerektiği de belirtildi. Irmak hakkında ‘Kadına karşı kasten öldürme’, ‘Üst soya karşı silahla kemik kırığına neden olacak şekilde kasten yaralama’ ve ‘Eşi kasten öldürme’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame, 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

İNDİRİM UYGULANMADI
Ahmet Emre Irmak tarafından bıçaklanarak öldürülen Elif Irmak (18) cinayetinin yargılamasına Denizli 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde beşinci celsede devam edildi. Duruşmaya katil zanlısı Irmak, öldürülen Elif Irmak’ın annesi İpek Çimen ve babası Adem Çimen ile birlikte taraf avukatları hazır bulundu. Cumhuriyet Savcısı mütalaasında sanığın ‘eşe karşı kasten öldürme’ suçunun sabit olduğunu, indirim uygulanmaksızın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını, olayı engellemeye çalışan babası Hikmet Irmak’a yönelik saldırısı nedeniyle ‘üst soya karşı kemik kırığına sebep olacak şekilde yaralama’ suçundan da ayrıca cezalandırılmasını istedi.

“ÇOK PİŞMANIM, ÖZÜR DİLERİM”
Duruşmada konuşan anne İpek Çimen, “Çocuğuma hamile diyerek yalan söyledi. Bunda hiç vicdan yok mu? Neden bana getirmedi? Benim çocuğuma iyi bakacağına dair söz vermişti. En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum” dedi. Duruşmada son sözleri sorulan sanık Ahmet Emre Irmak ise, “Eşimin ailesinden çok özür diliyorum. Çok pişmanım. Bu güne kadar eşimle hiç tartışmamız olmamıştı. Yüce mahkemenin kararına saygı duyuyorum” ifadelerini kullandı.

ÖLDÜRME VE YARALAMADAN AYRI CEZALAR ALDI
Mahkeme heyeti daha sonra kararı açıkladı. Heyet, sanık Ahmet Emre Irmak’ın mahkemedeki tavırlarında pişmanlık görülmediği kanaatine vararak sanığa ‘eşe karşı kasten öldürme’ suçundan takdiri ve tahrik indirimleri uygulamaksızın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti ayrıca bıçakla yaraladığı babasına karşı işlediği ‘üst soya karşı kemik kırığına sebep olacak şekilde yaralama’ suçundan sanığa 3 yıl 9 ay hapis cezası verdi. Mahkeme başkanı tarafından cezası yüzüne okunan sanık, durumu soğukkanlılıkla karşıladı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı