REKLAMI GEÇ

Hamile eşini öldüren zanlı yargılanıyor

Hamile eşini öldüren zanlı yargılanıyor

Buldan’da hamile eşi Hatice Çaltı’yı bıçaklayıp öldürdüğü suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açılan tutuklu sanık Ramazan Çaltı’nın yargılanmasına devam edildi. Sanık, suçu kabul etmedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Eylül 2023 Salı, 13:12

Denizli’nin Buldan ilçesine bağlı Yeni Mahalle’deki evinin banyosunda komşuları tarafından ölü bulunan 43 yaşındaki Hatice Çaltı cinayetinin yargılamasına devam edildi. Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında işlenen cinayetten sonra yapılan otopside genç kadının ikiz bebeklere hamile olduğu ortaya çıkmıştı. Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Hatice Çaltı’nın eşi Ramazan Çaltı (36) cinayet şüphesiyle tutuklanmıştı.

‘SUÇSUZUM DEDİ, BERAATİNİ İSTEDİ’
Hem savcılıktaki ifadesinde hem de mahkemede cinayeti işlemediğini söyleyen Ramazan Çaltı’nın yargılamasına bugün Denizli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Mahkeme salonunda hazır bulunan Ramazan Çaltı daha önceki savunmasını tekrar ettiğini belirterek; “Suçsuzum, eşimi öldürmedim, beraatimi istiyorum” dedi.
Başka kimsenin dinlenmediği duruşmada Hatice Çaltı’nın başkaca bir husumetlisi olup olmadığının belirlenmesi için telefonunun incelenmesine karar verildi. Mahkeme ayrıca cinayetin yaşandığı dönemde sanığın eşi ve eşinin yakınları ile yaptığı görüşmelerin belirlenmesi amacıyla dijital materyal incelemesi kararı verdi. Duruşma raporların beklenmesi beklenmesi amacıyla 9 Kasım tarihine ertelendi.

‘AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBETLE YARGILANIYOR’
Savcılık tarafından hazırlanan iddanamede genç kadının elle boğularak öldürüldüğü yer almıştı. Banyoda kan izlerinin bulunmaması, içeriye zorla girildiğine dair bir ize rastlanmaması ve düşme belirtisi olmaması şüpheleri artıran detaylar olarak kayıtlara geçti. 24 haftalık hamile olan Hatice Çaltı’nın öldürüldüğü saatlerdeki kamera kayıtlarında sanığın üzerinin ıslak olduğu ayrıca kolunda yaralanma tespit edilmişti. Sanık Ramazan Çaltı hakkında ‘Eşe ve Gebe Kadına Karşı Kastan Öldürme’ suçlaması ile ağırlaştırılmış müebbet hapıs cezası isteniyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı