REKLAMI GEÇ

Havai fişek operasyonu

Havai fişek operasyonu

Denizli’de, izinsiz ve yetkisiz olarak havai fişek satışı ve üretimi yaptığı belirlenen 5 işyerine, ey zamanlı operasyon düzenlendi. 5 işyeri için yasal işlem başlatıldı.

/ DENİZLİHABER / 30 Temmuz 2008 Çarşamba, 00:00

Ormanlarımızı yangına karşı korumak için Denizli genelinde, 7 Temmuz-15 Ekim tarihleri arasında, havai fişek kullanılması ve satılması Denizli Valiliği’nin genelgesi ile yasaklanmıştı.Denizli’de havai fişek ve benzeri maddeleri satıldığını tespit eden İl Emniyet Müdürlüğü, beş ayrı adreste eş zamanlı bir operasyon düzenledi. Operasyonlar hakkında bilgi veren İl Emniyet Müdürü Muzaffer Erkan, “Denizli’de faaliyet gösteren, havai fişek ve benzeri malzemeleri sattığını tespit ettiğimiz 5 ayrı şirkete operasyon düzenledik. Yaptığımız operasyonlarda çok sayıda havai fişek türünde patlayıcı ve tehlikeli madde ele geçirdik. İzinsiz ve yetkisiz şekilde, bu tür maddelerin satışını yapan ilimizdeki şirketlerin yanı sıra bu maddeleri satan üretici firmalar hakkında da yasal işlem başlatıldı” dedi.

Bu yasakla birlikte ormanlar başta olmak üzere ilimiz bitki örtüsünün korunmasının amaçlandığını söyleyen İl Emniyet Müdürü Erkan, geçtiğimiz yıllarda başta düğünlerde kullanılanlar olmak üzere havai fişek nedeniyle birçok orman yangınının meydana geldiğini hatırlattı. Erkan, “Artık bu tip olayların yaşanmaması için konuyla ilgili alınan karar, titizlikle uygulanacaktır” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı