Koğuş arkadaşını iple nasıl boğduğunu anlattı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Koğuş arkadaşını iple nasıl boğduğunu anlattı

Koğuş arkadaşını iple nasıl boğduğunu anlattı

Honaz İlçesi’ndeki Kocabaş T Tipi Cezaevi’nde iki hükümlü arasında çıkan kavgada 25 yaşındaki Emre İregör, aynı koğuşta kaldığı Deniz Çetin tarafından Ağustos ayında boğularak öldürülmüştü. Cinayetle ilgili açılan davanın ilk duruşmasında ifade veren Deniz Çetin, arkadaşını boğarak nasıl öldürdüğünü soğukkanlı tavırlarla anlattı.

Ayhan Akar / DENİZLİHABER / 31 Ekim 2017 Salı, 17:24

Geçtiğimiz Ağustos ayında Kocabaş T Tipi Cezaevi’nde iki mahkum arasında çıkan kavgada işlenen cinayet sonrası açılan davanın ilk duruşması Denizli 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Olay, geçtiğimiz Ağustos ayında Kocabaş T Tipi Kapalı Cezaevi’nde meydana gelmişti. Koğuştaki mahkumların spor yapmak için dışarı çıktıkları sırada, daha önce de kavga ettikleri öğrenilen Emre İnegöl ile Deniz Çetin arasında çıkan tartışmada, 25 yaşındaki Emre İregör başına bardak ve sopa ile vurulduktan sonra iple boğularak öldürülmüştü.

Emre İregör’ü öldürdüğü güvenlik kameraları görüntülerinden de tespit edilen Deniz Çetin’in, kasten adam öldürme suçu ile 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına başlandı.

Öldürülen Emre İregör’ün annesi Ş.İ. ile her iki tarafın avukatlarının katıldığı ilk duruşmada sanık deniz Çetin’in ifadesi Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığı ile alındı.

GRUPLAŞMA CİNAYETİ GETİRDİ
İfadesine, olaydan dolayı duyduğu pişmanlığı anlatarak başlayan Deniz Çetin’in anlattıkları, cinayetin cezaevinde oluşan iki grubun çatışmaları sonucu meydana geldiğini ortaya çıkardı. Çetin ifadesinde, “Kaldığım koğuşta 30 kişiydik. Arkadaşlarımız koğuş sorumlusu olarak beni seçti. Daha sonra koğuşumuza Emre geldi. Uyuşturucu bağımlısı olduğu için sık sık kriz geçiriyor, krizleri sırasında küfürler ediyordu. Hep alttan aldım. Çünkü kurallarımız vardı. Koğuşumuzda siyaset konuşulmaz, büyüklere saygı gösterilir, küfürlü konuşulmaz, kumar oynanmazdı. Emre ile birlikte üç kişi kurallara uymuyor, ters konuşuyorlardı. Emre’yi çok uyardım. Daha sonra bir grupla birlikte hareket edip, koğuş ağası olmak istediğimi, bu yüzden baskı uyguladığımı söyleyerek yönetime şikayette bulunmuşlar. Bu yüzden çok dayak yedim ve koğuşum değiştirildi. Verildiğim koğuşta hasımlarım vardı, bir süre sonra başka bir koğuşa verildim.  İki hafta sonra geceleri ses çıkaran ranzamı bağlamak için bahçeden ip buldum ve ranzamı onarmaya çalışıyordum. Kapı açıldı, içeri Emre girdi. ‘Burada ne işin var” diye sordum. O da niye benim bulunduğum koğuşa verildiğini bilmiyordu. O sırada herkes spordaydı. Bir ara Emre’yi ziyaretçisi olduğu için götürdüler, döndüğünde bana ithamlarda bulundu. Sonra yatağın üzerindeki ipin topuzu ile bana vurdu. Aramızda kavga büyüdü, ensesinden asılırken kendimden geçtim. Elime ip geçti. Sonrasını anlatmak istemiyorum. Ben onu öldürmesem o beni öldürecekti. İpi kesinlikle Emre’yi öldürmek için koğuşa getirmedim. Kasıtlı bir olay değildi” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı