Müdür-Başhekim kavgası neden çıktı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Müdür-Başhekim kavgası neden çıktı

Müdür-Başhekim kavgası neden çıktı

Bugün Denizli gündemine bomba gibi düşen Denizli Devlet Hastanesi’ndeki müdür-başhekim kavgası yargıya taşınırken, ‘kavganın neden çıktığı’ kulislerine ulaşmaya çalıştık…

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Şubat 2020 Pazartesi, 22:46

Denizli Devlet Hastanesi’nde öğle saatlerinde yaşanan müdür-başhekim kavgasında DDH Kalite Destek Müdürü H.S. ile Başhekim M.E.’nin yumruklaştığı iddia edilmiş ve taraflar darp iddiasıyla polise başvurmuştu.

HER ŞEY CUMA GÜNÜ BAŞLADI

Denizli Haber’in sağlık camiasından ulaştığı kaynaklar kavganın sebebine dair en çok konuşulanları aktardı. Edinilen bilgilere göre; Kalite Destek Müdürü  H.S. hastane güvenlik müdürünü de yanına alarak, Polisevi’nde Cuma günü Denizli Valiliği tarafından düzenlenen bir eğitim seminerine gitti.

ODADA VE KORİDORDA TARTIŞTILAR

Bugün ise Başhekim M.E. Destek Müdürü H.S’yi odasına çağırarak kendinden izinsiz hastane personelini hastane dışına çıkardığı iddiasıyla kızdı. Odadan çıkan destek müdürü görev yerine dönerken Başhekim ardından geldi ve tartışma büyüdü.

‘MÜDÜR RAPOR ALDI, BAŞHEKİM ALAMADI’ İDDİASI

Yaşanan arbedeyi güvenlik görevlileri ayırdı. Bu sırada ağız dalaşı sürerken Destek Müdürü H.S. doğrudan rapor almak için gitti. Yine konuşulanlara göre H.S. darp raporunu aldı ancak Başhekim M.E’de darp izi olmadığı için rapor verilmedi.

GÖREVLİ DOKTOR BEYAZ KOD VERDİ

Başhekim yine iddialara göre kendisine rapor vermeyen doktorla da tartıştı. Tüm bu olaylar yaşarken görevli doktorun ‘sağlık personeline şiddet’ anlamına gelen ‘beyaz kod’ verdiği de öğrenildi.

ASIL SEBEP İZİNSİZ ÇIKILMASI MI?

Edindiğimiz bilgilere göre bu sorunun cevabı hayır… Çünkü Denizli Devlet Hastanesi’ne sınavla atanan ve Destek Müdürü olarak göreve başlayan H.S. ile ‘siyaseten’ atandığı değişik platformlarda konuşulan M.E’nin aralarında bir süredir çekişme olduğu, bu olayın ise fitili ateşleyen kıvılcım olduğu konuşuluyor.

GÖZLER DOĞRUDAN SAĞLIK MÜDÜRÜNDE

Denizli Devlet Hastanesi’ne Denizli Sağlık Müdürü Berna Öztürk’ün imzasıyla atanan Başhekim M.E.’nin hastane personeli ile kavgaya karışması sonrası sürecin nasıl işleyeceği merak ediliyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı