O Avukat konuştu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

O Avukat konuştu

O Avukat konuştu

Dün akşam facebook hesabından “Başbakan korumaları büromu bastı” notuyla görüntüler paylaşan Avukat Uğur Şimşek, Denizlihaber.com’a konuştu. Şimşek, Başbakan’ın konvoyunun geçtiği sırada ayakkabı kutusunu göstererek, protesto yapmak istediğini, ancak kutunun elinden düştüğünü söyledi. Şimşek demokratik hakkını kullandığını belirterek, yasal hakları olmadığı halde bürosunu basan Başbakanlık korumalarından şikayetçi olduğunu açıkladı.

/ DENİZLİHABER / 2 Mart 2014 Pazar, 12:01

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın korumalarının avukatlık bürosunu bastıklarını facebook hesabından paylaştığı görüntülerle duyuran Avukat Uğur Şimşek, yankı uyandıran bu olayın ayrıntılarını Denizlihaber.com’a anlattı.

“PROTESTO ETMEK İSTEDİM”
Şimşek, Başbakan’ın konvoyunun geçtiği sırada ayakkabı kutusu ile protesto yapmak istediğini belirterek, şunları söyledi: “Cumartesi, saat 19:00 suları, hala çalışıyordum… Ailem, vatanım, milletim için. Derken eşim ve oğlum geldi. ‘Artık bugünlük yeter çıkalım’ dedim. Derken siren sesleri eşliğinde Başbakan’ın konvoyu yaklaştı. Bir şekilde tepki göstermeliydik, herkesin hakkı varsa bizim de vardı! Öyle ya teröristin bile hakkı vardı. Biz de dolu kutu ne arasın… Varsa dedim hani bir boş kutu gösterelim… Derken kutu aşağıya süzüldü. Kar maskeli keskin nişancı iyi ki beni vurmadı. Ama ‘gördüm seni’ dedi işaret parmağıyla. Sonra büroma geldiler. Kapımda üç-beş dev adam görünce kapıyı kapatmak istedim ama ne mümkün, zorla girip aldılar beni! Arkamda eşim ve oğlumun bağırışları.. Bu anı unutmayacağım. Sonrası eşimin kendinden geçmesi, asayişin gelmesi, dostlarımın yetişmesi ile karakolda gözaltı, hastanede rapor ve serbestim. Benimle ilgilenmeye Terörle Mücadele Ekipleri geldi, Polis karakolda yazacak suç türü bulamadı. Hastaneye gittim ruhsal ve psikololjik durumumun bozulduğuna dair rapor istedim. Korumalardan şikayetçiyim.”

anons

BARO BAŞKANI İLHAN: “POLİS ORAYA GİREMEZ”
Denizli Barosu Başkanı Avukat Müjdat İlhan ise avukat bürolarının yasal güvence altında olduğunu belirterek, polisin elini kolunu sallaya sallaya giremeyeceğini, arama yapamayacağını söyledi. İlhan, “Bir avukatın bürosuna polis ancak baro temsilcisi ve Cumhuriyet Savcısı nezaretinde girebilir ve arama yapabilir. Bunun dışındaki her durum hukuksuzdur. Biz olayı haber alır almaz, bir baro temsilcisini büroya gönderdik. Ardından karakoldaki işlemlerin takibini yaptık. Ancak bir avukatın ifadesini sadece Cumhuriyet Savcısı alabileceği için ifade vermedik. Sürecin bundan sonra da takipçisi olacağız” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı