REKLAMI GEÇ

Odun yardımı bahanesiyle yaşlı kadınların 55 bin lirasını çalan 3 hırsız yakalandı

Odun yardımı bahanesiyle yaşlı kadınların 55 bin lirasını çalan 3 hırsız yakalandı

Baklan’da kendilerini kaymakamlık görevlisi olduğunu söyleyip odun yardımı yapacaklarını belirterek güvenlerini kazandıkları 2 yaşlı kadının 55 bin lira değerindeki ziynet eşyaları ile paralarını çalan 2 kişi jandarma ekiplerince yakalandı. 2’si kardeş biri amcaoğulları olan 3 şüpheli çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Şubat 2022 Cumartesi, 10:32

Alınan bilgilere göre, Hasan Can E. (22), kardeşi Eren E. (16) ve amcaoğulları Görkem E. (20), 12 Şubat günü Baklan’da yaşayan Zehra H’nin (75) evine gelerek kaymakamlıktan geldiklerini ve odun yardımı yapacaklarını söyledi.

Yaşlı kadına ayrıca para yardımı yapacaklarını ve 200 lira para üstü getirmesini isteyen şüpheliler, kadın para çantasını almaya gittiğinde arkasından gidip içinde 50 bin lira değerinde ziynet eşyası ve para olan çantayı alıp kaçtı. Yaşlı kadının haber vermesiyle olayı öğrenen yakınları jandarmaya suç duyurusunda bulundu.

AYNI YÖNTEMLE BAŞKALARINI DA GASP ETMİŞLER

Denizli İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve Baklan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, ihbar üzerine olayla ilgili çalışma başattı. Ekiplerin yaptığı çalışma sonucu şüphelilerin kimlikleri belirlendi ve plakasız araçla İzmir’den geldikleri tespit edildi. Yapılan incelemede şüphelilerin geçen Aralık ayında da Çivril’de 92 yaşındaki bir kadının 5 bin lirasını aynı yöntemle çaldığı belirlendi.

SUÇ MAKİNESİ ÇIKTILAR

Şüphelileri takibe alan jandarma ekipleri, geçtiğimiz gün düzenledikleri operasyonda 3 şüpheliyi yakaladı. Şüphelilerden Hasan Can E’nin 12, Görkem E’nin 11 ve Eren E’nin de 1 adet suç kaydı bulunduğu ortaya çıktı.

Karakoldaki işlemlerinin ardından ‘Yağma ve nitelikli konut dokunulmazlığı ihlali suçundan’ adliyeye sevk edilen şüphelilerin 3’ü de mahkemece cezaevine gönderildi.

Jandarma ekipleri, olayın duyulmasıyla mağdur sayısının artabileceğini ifade ediyor.

Yorumlar

sait   -  Bağlantı 26 Şubat 2022, 11:31

şimdi istirahat zamanı dinlendikten sonra kaldığı yerden devam.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı