Organize suç örgütü elebaşı ByLock kullanıcısı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Organize suç örgütü elebaşı ByLock kullanıcısı

Organize suç örgütü elebaşı ByLock kullanıcısı

31 olayın faili oldukları öne sürülen organize suç örgütü üyelerine yönelik operasyonda gözaltına alınan 29 şüpheliden 13’ü tutuklandı. Suç örgütü elebaşı Ali K’nin ByLock kullanıcısı olduğu ve FETÖ soruşturma kapsamında bir süre cezaevinde kaldığı belirtildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Mayıs 2019 Perşembe, 16:03

DENİZLİ (AA)
22 Nisan’da, suç örgütüne yönelik operasyonda 29 kişi gözaltına alınmış, zanlıların adreslerinde 11 ruhsatsız tabanca, 15 av tüfeği, 227 fişek, 5 kurusıkı tabanca, 5 kama ve bir kılıç ele geçirilmişti.

31 olayın faili olduğu öğrenilen zanlıların birçok suç kaydı olduğu belirlenmiş, soruşturmada da 53 mağdur tespit edilmişti.

“Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yönetmek, örgüte üye olmak, örgüt faaliyetleri çerçevesinde nitelikli yağma, ateşli silah ile kasten yaralama ve hürriyetten yoksun kılma, zorla çek senet imzalatma” olaylarının faillerine yönelik başlatılan soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan 29 şüpheliden 7’si savcılık talimatıyla salıverildi, diğerleri ise emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Zanlılardan aralarında örgütün elebaşı Ali K’nin de bulunduğu 13’ü tutuklandı, 9 şüpheli hakkında adli kontrol kararı verildi.

ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜ ELEBAŞI FETÖ’DEN YARGILANIYORMUŞ
Öte yandan organize suç örgütü elebaşı Ali K’nin ByLock kullanıcısı olduğu ve Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanarak bir süre cezaevinde kaldığı ve yargılanma sürecinin halen devam ettiği öğrenildi.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı, ikametlerinde FETÖ ile ilgili doküman ve çeşitli yayın organları ele geçirilen 3 zanlı hakkında ayrı bir soruşturma açtı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı